Futbal, 6. liga: Horná Krupá remizovala s Leopoldovom, Zeleneč vyhral v Zavare

V šlágri kola Hornej Krupej a Leopoldovom sa zrodila remíza 2:2. Tri góly zo štyroch v stretnutí padli z priamych kopov. Už v piatej minúte zo štandardky trafil Mikláš, potom po prihrávke Strečanského zvýšil Šiška. Hostia ale ešte do prestávky odpovedali z priameho kopu Šulimanom a v druhom polčase trafil z parkety spoza šestnástky ukážkovo aj Švestka.

Momentka zo zápasu Horná Krupá - Leopoldov. Stanislav Holič (v modrom) atakuje hosťujúceho Denisa Ajpeka. Foto: Ján Král

Futbalisti Zelenča priniesli tri body zo Zavara. Víťazstvo na ihrisku, odkiaľ sa víťazstvá nenosia, zariadila hosťom dvoma presnými zásahmi zo záveru zápasu zimná posila Ľubomír Gerši.

Cífer doma otáčal duel s Hrnčiarovcami, ktoré viedli od 31. minúty po góle Kvetan. Tréner Ján Fiľak mal šťastnú ruku pri striedaní, keď žolíci z lavičky napli sieť krátko po svojom príchode na ihrisko. Najprv vyrovnal Domorák a vz 83. minúte zariadil triumf domácich Dunda.

Majcichov si body podelil s Dolnou Krupou po výsledku 2:2. Všetky góly padli v druhom polčase v rozmedzí dvadsať minút. Domáci viedli už dvojgólovým rozdielom a hrali v početnej prevahe, no hostia aj bez vylúčeného Štrba dokázali vyrovnať.

Červeník zabral naplno v Dvorníkoch. Na góly Adamkoviča a Mukhu dokázali domáci zareagovať až v samom závere, keď znížil na konečných 1:2 Modrovič.

Veľkému Orvišťu zabezpečil víťazstvo v Brestovanoch Igor Belica. Góly strelil v 9. a 22. minúte. Medzitým nepremenil penaltu domáci Tandlmayer.

Šulekovo ešte v sobotu vyhralo nad Borovcami po góle Daniša z druhej minúty.

6. LIGA – 16. KOLO:

Horná Krupá – Leopoldov 2:2 (2:1)

Góly: 5. Mikláš, 23. Šiška – 28. Šuliman, 68. Švestka

HOR. KRUPÁ: Horný – Zázik, Krchnár, Strečanský, Nemček, Holič, Miklšá, Heteš, Gašparík, Boledovič, Šiška (Ryšavý, Kobetič)

LEOPOLDOV: Malý – Gatci, Bachňák, Beko, Kavuliak, Švestka, Piovarči, Ajpek, Tvrdý, Šuliman, Harman (S. Lukáčik, Pobjecký)

Strelec prvého gólu v zápase Boris Mikláš získal od sponzora zápasu spoločnosti Fermat hodinky. Na fotografii so zástupcom firmy Ladislavom Pociskom (vľavo) a predsedom Oblastného futbalového zväzu Trnava Vladimírom Hrachom.

Za najlepších hráčov zápasu vyhodnotili Michala Šišku (v modrom) z Hornej Krupej a Ľuboša Švestku z Leopoldova.

Zavar – Zeleneč 0:2 (0:0)

Góly: 86. a 90. Gerši

ZAVAR: Púchly – D. Bachratý, Kardoš, Psota, P. Táčovský, Chlebík, Jur. Vyskoč, Jak. Vyskoč, Krajčovič, Beňo, Ďuriš

ZELENEČ: Vahalík – Klandúch, J. Daniš, Kocian, Ondrejička, Bartovič, Nemček, A. Bednárik, Bánovec, Ujlaky, Gerši (Pavelek)

Majcichov – Dolná Krupá 2:2 (0:0)

Góly: 70. Dananai, 73. Novota – 75. Taranda, 79. Sekera

ČK: 69. Štrbo (D. Krupá)

MAJCICHOV: Miškovič – Valovič, Rakický, Marek, Novota, Dananai, Hruška, Holka, L. Štrbo, Židek, Scheip (Krivosudský, M. Štrbo)

DOL. KRUPÁ: Vravúšek – M. Bachratý, Jarábek, Vyskoč, Gažo, Fíba, Štrbo, Jakáb, Hrubý, Sekera, P. Bohunický (Taranda, Bartoš, Skýpala)