Futbal, 6. liga: Hrnčiarovce konečne vyhrali, v Zelenči padali góly iba z jedenástok

V Zelenči padali góly iba z jedenástok, prvú premenil druhú Bartovič, z druhej vyrovnal na konečných 1:1 hosťujúci Mikláš, ktorý tak oslávil tohtotýždňové 36. narodeniny.

Strelec jediného gólu zápasu v Siladiciach Michal Kinči. Archívne foto: Ján Král

Prvého víťazstva v sezóne sa dočkali Hrnčiarovce. Stalo sa tak v 17. kole šiestej ligy a „hnev“ domácich si odniesli hostia zo Šulekova. Tí síce vyhrali prvý polčas gólom Patrika Nemca, do 57. minúty však predviedol Rapid gólovú smršť, ktorú v závere už iba podčiarkol gólom na 4:1 Zaoral.

Zavar vyhral susedské derby s Brestovanmi, súperovi uštedril porážku 3:0.

V Dolnej Krupej padali góly až po polčase, všetky skončili v sieti Dvorníkov, ktorým domáci pribalili na cestu tri kúsky.

Leopoldov musel otáčať zápas v Dechticiach, úlohu ale zvládol a vyhral napokon na horúcej pôde 4:2.

Strelecké kopačky si opäť obul kanonier Červeníka Michal Babic. Konto Cífera zaťažil dvoma gólmi, tretí pridal Ukrajinec Stepanenko a tak sa mužstvo Slovana tešilo z hladkého víťazstva.

Borovce s Veľkým Orvišťom prehrávali, potom viedli, napokon sa zrodila remíza 2:2.

Futbalisti Siladíc zdolali doma nevyspytateľný Majcichov. O troch bodoch pre svoje mužstvo rozhodol v 81. minúte Kinči, ktorý strelil jediný gól stretnutia.