Čo nezmeškať na Trnavskom rínku? Toto sú naše tipy

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 30.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/18648-co-nezmeskat-na-trnavskom-rinku-toto-su-nase-tipy/co-nezmeskat-na-trnavskom-rinku-toto-su-nase-tipy/

Počasie Trnavskému rínku praje. Meteorológia na sobotu 16. apríla hlásia jasnú oblohu a teplotu až do 22 stupňov celzia. Kapitulská ulica tak opäť ožije pohodovou atmosférou moderného mestského trhu situovaného do ulíc historického centra.

Trnavský rínek pravidelne láka množstvo ľudí. Ilustračné foto: Ján Král

 

Od 9.00 do 17.00 budú v lokalite predávať prevažne lokálni predajcovia, kreatívni ľudia a prezentovať sa prídu aj neziskové organizácie, pripravené budú diskusie aj hudba.

 

O rínek sa zaujímalo 160 predajcov, z kapacitných dôvodov vybrali organizátori 90. Napriek tomu vysoké číslo. Čo by teda nemalo utiecť vašej pozornosti? Toto sú naše tipy.

 

Na akciu sa oplatí prísť už o 10.30, keď priestor pri parku rozozvučia tóny zoskupenia Pressburger Klezmer Band.

 

Pred návštevou obchodíkov ochutnajte domáce dobroty od Gašparíka, kde budú ponúkať bravčové mäso vo vlastnej šťave nedávno ocenené Značkou kvality SK Gold, pečeňovú aj kačaciu paštétu a lančmít.

 

V širokom sortimente predajcov zaujme páry, ktoré sa chystajú na vstup do manželstva stánok Svadbolina, ktorý ponúka nevšedné riešenia výzdoby svadobného priestora a hand-made doplnkov pre ženícha i nevestu.

 

Keď vám pri prechádzke pomedzi obchodíky vyhladne, neváhajte v gastrozóne vyskúšať domáce gnocchi so slanými i sladkými príchuťami. Pripravovať ich na rínku bude VV reštaurácia.

 

Smäd zaženú milovníci piva v stánku HappyCoffee. Najmä mužské pokolenie ocení čapované remeselné pivo či cider. Na doma ponúknu balenú praženú kávu.

O 13.30 sa začína koncert trnavskej kapely Impaco trio. Jazzová muzika zapadne do prostredia ako ušitá, tešíme sa už teraz.

 

Pochopiteľne, na Trnavskom rínku bude akcií a predajcov oveľa viac. Svoje tipy dali aj organizátori akcie, nájdete ich na facebookovej stránke podujatia.

 

Ján Král | 15.4.2016 | Trnavskými očami | https://www.trnavskyhlas.sk