Hádzanári Sporty oslávili postup do finále extraligy štýlovo! Prišli na putovanie za vínom

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 21.9.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/18792-hadzanari-sporty-oslavili-postup-do-finale-extraligy-stylovo-prisli-na-putovanie-za-vinom/hadzanari-sporty-oslavili-postup-do-finale-extraligy-stylovo-prisli-na-putovanie-za-vinom/

Fraštácke putovanie za vínom malo nečakané vyvrcholenie.

Na oslavu postupu si pripili hádzanári pohárom moku priamo vo vinárstve.

 

Kto nepozná prezývku mesto ruží, označil by v sobotu Hlohovec za mesto vína. Po uliciach putovali stovky milovníkov tohto moku. Až 21 zastávok pre držiteľov pasov Fraštáckeho putovania za vínom pritom pripravili domáci producenti.

 

Medzi nimi aj spoločnosť Golguz, ktorá má svoje sídlo na „topoľčianskom výstupe“ z mesta. A práve z tohto smeru prišli do vinárstva vo večerných hodinách aj hádzanári Sporty Hlohovec, ktorí si v ten deň víťazstvom práve u topoľčianskych žochárov vybojovali účasť vo finále extraligovej súťaže.

 

„Držali sme chlapcom zo Sporty na diaľku palce a boli sme v spojení, ako sa zápas vyvíja. Keď ten nervák skončil a Sporta vyhrala po sedmičkách 29:27, teda postúpila do finále, hneď som volal vedeniu klubu, že sa musia cestou späť zastaviť,“ vysvetľoval príchod hádzanárov šéf Golguzu Vladimír Mosný.

 

Vedenie Sporty na návšteve vinárstva. Uprostred tréner Martin Lipták.

 

Telefonát po horúcej linke nebol náhodný, Golguz je dlhodobým partnerom Sporty a o dianie v klube sa vedenie spoločnosti intenzívne zaujíma.

 

Už za tmy pristáli pri Golguze dva autobusy, jeden s hráčmi, druhý preplnený s fanúšikmi a spolu s ďalšími tristo hosťami vytvorili solídnu kulisu.

 

Slávnostné privítanie sprevádzali gratulácie, symbolické šampanské, fotomomentky, nasledovala večera a debaty s vedením firmy.

 

Cez deň prichádzali putovať za vínom na okraj Hlohovca menšie i väčšie skupiny.

 

„Možno výsledok 3:0 na zápasy vyznieva jasne, ale každý duel s Topoľčanmi bol boj, dráma, nervák. Ale aj dobrá hádzaná, ktorá pritiahla množstvo divákov a pripravila pravú hádzanársku atmosféru. Myslím, že sme postúpili do finále zaslúžene, rozhodla väčšia súhra, skúsenosť, veľmi dobrá obrana ako aj fakt, že sme sa vysporiadali s osobkou na Ľuba Ďuriša a napriek tomu sme sa dokázali presadiť. Konečný stav 3:0 na zápasy som možno nečakal, je to aj o šťastí, no to praje odvážnemu,“ komentoval postup do finále extraligy tréner Sporty Martin Lipták.

 

Hádzanári vydržali v Golguze zhruba hodinku, tréner Lipták zase až také veľké oslavy tímu nedožičil.

 

„Teraz si dáme jeden-dva dni voľna a začneme sa pripravovať na Prešov. Poznáme jeho kvality, je to favorit, ale aj my sme o rok skúsenejší...“ dodal kouč, ktorý zároveň vedie slovenskú reprezentáciu.

 

Prehliadka priestorov vinárstva bola aj pre verejnosť. Zúčastnil sa na nej aj veľvyslanec Taiwanu Larry R. L. Tseng.

 

V Golguze boli inak spokojní nielen s návštevou hádzanárov, ale aj ostatných Hlohovčanov. Aj tento rok do vkusne „nastajlovaného“ areálu prichádzali v rámci putovania za vínom od sobotňajšieho poludnia početné skupiny návštevníkov.

 

Mladé rodiny s deťmi trávili čas v detskom kútiku, ďalší využívali pripravené exkurzie do výrobných priestorov, novej lisovne, pivnice, plničky vína.

 

Sympatické hostesky ponúkali k vínu i pochutiny.

 

Počasie ako na objednávku si mnohí vychutnali pri exteriérovom posede s kapacitou pre 300 ľudí, v interiéri mohlo vínny mok, ale aj syrové dobroty, voňavú kávu, nealko alebo minútky z grilu vychutnať ďalších dvesto putujúcich.

 

„Vždy sa snažíme priniesť do programu putovania niečo nové, zaujímavé, priestory na to máme. Tentoraz sme spestrili kultúrno-spoločenský program o odbornú časť a otvorili sme aj brány lisovne s novým strojom. Stali sme sa vinárstvom roka 2015 a neradi by sme zaspali na vavrínoch, posúvame sa aj technologicky dopredu,“ dodal Vladimír Mosný.

 

Návštevníci videli aj ako sa víno plní do fliaš.

 

Atmosféra na podujatí bola veľmi príjemná.

 

O pohodu sa starala aj živá hudba.

 

 

Počasie vyšlo dokonale, sedieť sa dalo aj pod holým nebom.

 

red

foto: sporta.sk

prispievatelia | 3.5.2016 | Hádzaná | https://www.trnavskyhlas.sk