Futbal, 6. liga: Horná Krupá vyškolila Dolnú, Brestovany vyhrali v Šulekove

Krupské derby skončilo nečakane jednoznačne. Líder súťaže z Hornej Krupej deklasoval susednú Dolnú Krupú 7:0. Rozhodnuté bolo už po polčase, krátko po ňom skompletizoval Gašparík svoj hetrik. Dva góly v stretnutí zaznamenal Šiška, po jednom pridali Strečanský a Heteš.

Zavarčan Matej Chlebík (v červenom pri lopte) strieľa svoj tretí gól v zápase so Siladicami. Foto: Ján Král

V Zavare videli diváci krásne góly. Najprv ukážkovo trafil z priameho kopu Siladičan Laurinec, do prestávky ale najlepší strelec súťaže Chlebík dvoma gólmi skóre otočil. Krátko po obrátke vnikol do súperovej šestnástky Mesároš a vyrovnal.

Rovnaký hráč v 67. minúte poslal Siladice znova do vedenia. Hostia sa potom sústredili na defenzívu, vyrážali však do nebezpečných brejkov, svoje kvality musel ukázať aj brankár Zavara Púchly.

Snahu domácich o vyrovnanie korunoval v záverečných momentoch hry Chlebík, ktorý svojím 33. gólom v sezóne uzavrel svoj hetrik.

---

Leopoldov nezvládol zápas v Zelenči, kde sa z víťazstva 4:1 tešili domáci. Dvoma gólmi zamotal hlavu Leopoldovčanom Gerši, po jednom pridali Bánovec a Daniš. Výsledok iba z penalty korigoval Bachňák.

---

Šulekovo po Cíferi prehralo aj s ďalším družstvom bojujúcim o záchranu v súťaži. Brestovanom podľahlo vysoko 0:4, keď hostia gólovo udierali hlavne z brejkov.

---

Cífer zdolal Veľké Orvište presvedčivo 5:1 a posunul sa bližšie k záchrane. Ak bude vypadávať iba jeden tím, majú už zotrvanie v lige v suchu.

---

Istotu záchrany už majú Dvorníky. V tabuľke dokonca o skóre predbehli Šulekovo. Podarilo sa im to vďaka triumfu 5:1 nad Borovcami.

---

Čierneho Petra zatiaľ držia v rukách futbalisti Hrnčiaroviec nad Parnou, ktorí remizovali v Majcichove 0:0. V poslednom kole musia vyhrať a zároveň dúfať, že Brestovany neuspejú.

---

V dueli Dechtíc s Červeníkom to vyzeralo 37 minút na jednoznačnú záležitosť domácich, ktorí viedli už trojgólovým rozdielom. Potom ale videl červenú kartu domáci brankár Marcel Kúdela a hostia to využili. Do brány išiel hráč z poľa Pavol Kalaš a inkasoval trikrát.

Prvý gól Červeníka strelil z penalty Babic, rovnaký hráč pridal v druhom polčase ešte jeden gól a v samom závere vyrovnal na konečných 3:3 Marcel Bachratý.

6. LIGA - 29. KOLO:

Šulekovo – Brestovany 0:4 (0:2)

Góly: 7. Ondriš, 28. a 52. Oláh, 67. Novanský

ŠULEKOVO: L. Žemla – Šoka, Vachan, Daniš, P. Nemec, Ľ. Nemec, Miklovič, Čief, Cibulka, T. Nemec, D. Šery (Gažovič, P. Tvrdý, Mašeja)

BRESTOVANY: M. Krajčovič – Císar, Zlatohlávek, Novanský, Klačo, Tandlmayer, Oláh, Jánoš, M. Dorčiak, Ondriš, Buška (Šiška, Križan, Sládeček)

Cífer – Veľké Orvište 5:1 (4:1)

Góly: 3. Tim. Tibenský, 13. Rusnák, 15. Mrva, 26. Gross, 68. Slabý – 40. Gajarský

CÍFER: Páleník – Rusnák, Gross, Fulier, Kupkovič, Kročka, Tim. Tibenský, Mrva, Slabý, Šarmír, Orlický (Červenka, Domorák)

VEĽ. ORVIŠTE: Budka – Tanáč, Bucko, Hábek, Luboš Bartošek, J. Vavrinec, Šároši, Zsolnay, Gajarský, Nagy, R. Vavrinec (Belica)

Dvorníky – Borovce 5:1 (2:0)

Góly: 7. Mikulek, 10. a 87. Magula, 64. Mikulek, 65. vlastný – 90. Dubovský

DVORNÍKY: Nemeček – Knížat, D. Farkaš, Majerník, T. Farkaš, Modrovič, Mikulek, Kubiček, Táčovský, P. Horváth, Magula (Kubišta, Baša, Čejtej)

BOROVCE: Valo – Štefanka, Jankech, Balcír, Dubovský, Moravčík, Péči, Koprna, Jankech, Kapičák, Macháč

Majcichov – Hrnčiarovce nad Parnou 0:0

MAJCICHOV: D. Miškovič – Rakický, Scheip, Holka, Gergely, Marek, Krivosudský, Novota, Valovič, Tokoš, Židek

HRNČIAROVCE: Kuzma – Zaoral, Kralovič, Kvetan, Fodor, Kollár, Sedlický, Jedinák, Kurinec, Valko, Turanský (Šurina, Vozár)

Dechtice – Červeník 3:3 (3:1)

Góly: 5. Kunka, 21. Sliva (pen), 24. Cmero – 39. a 68. Babic (prvý z pen), 89. M. Bachratý

ČK: 37. M. Kúdela (Dechtice)

DECHTICE: M. Kúdela – M. Maška, D. Kúdela, Kalaš, Sliva, Drgoň, Kunka, Krivánek, D. Hlavatovič, Cmero, Jurkas (Ružička, Tomáška, Kolesik)

ČERVENÍK: Vinci – Kopúnek, Pasichniuk, Kartashov, Vančo, Kissimonyi, Boháčik, Korolkov, Králič, M. Bachratý, Babic (Mihálik)

Horná Krupá – Dolná Krupá 7:0 (3:0)

Góly: 14. a 69. Šiška, 32., 45. a 49. Gašparík, 72. Strečanský, 74. Heteš

HOR. KRUPÁ: Horný – Ryšavý, Zázik, Nižňan, Mikláš, Krchnár, Strečanský, Holič, Heteš, Gašparík, Šiška (J. Boledovič, Nemček, Kobetič)

DOL. KRUPÁ: Olšovský - R. Bohunický, Mat. Bachratý, Hrubý, Skýpala, Gažo, Fíba, Jakáb, L. Boledovič, Taranda, P. Bohunický (Bartoš)

Zavar – Siladice 3:3 (2:1)

Góly: 5., 16. a 90. Chlebík – 3. Laurinec, 47. a 67. Mesároš

ZAVAR: Púchly – Bachratý, Kardoš, Táčovský, Jur. Vyskoč, Mat. Psota, M. Krajčovič, Kovačič, Jak. Vyskoč, Zošák, Chlebík (Beňo, Baroš, Chnápko)

SILADICE: Spál – Kupec, Beránek, I. Fančo, B. Fančo, O. Sekereš, Ľ. Rau, A. Horváth, Mesároš, Kinči, Laurinec (Varga, Ľ. Lančarič)