Americký futbal: Trnavčania rozdrvili Žilinčanov a ovládli Slovak Bowl

Vo finále slovenskej ligy v americkom futbale porazili trnavskí Bulldoci žilinských Warriors vysoko 63:7.

JaVontae Hence (s číslom 4) bol ústrednou postavou zápasu. Foto: Lukáš Grinaj

Finále slovenskej ligy v americkom futbale prilákalo na tribúny v areáli trnavskej Slávie viac ako päťsto ľudí. O víťazstvo v druhom slovenskom Slovak Bowl-e sa stretli domáci Trnava Bulldogs proti Žilina Warriors.

Favoritom stretnutia boli domáci zverenci trénera Johna Bookera, hostia však neprišli predať kožu lacno.

Skóre otvoril domáci JaVontae Hence, ktorý dlhým behom prekonal obranu hostí a skóroval touchdown za šesť bodov. Kop za jeden bod Trnavčanom zblokovali a tak bol stav 6:0.

Naopak hostia vzápätí odpovedali rovnako za šesť bodov a pridali aj extra bod. To bol jediný moment, kedy Trnavčania v zápase prehrávali.

Prvú štvrtinu vyhrali domáci 13:7 a ich dominancia pokračovala aj v druhej štvrtine zápasu, v ktorej dominovali 34:0. Celkovo teda vyhrávali po prvom polčase 47:7.

Napriek výraznému stavu skóre Žilinu povzbudzovala početná skupina fanúšikov, ktorá pricestovala do Trnavy.

Zázrak sa v druhom polčase nekonal a Trnavčania zdolali Žilinu celkovo 63:7.

Druhý SlovakBowl ovládli trnavskí Bulldoci aj zásluhou absolútnej dominancie Američana JaVontae Hencea, ktorý dokázal skórovať šesť touchdownov. Tento muž sa stal aj najužitočnejším hráčom zápasu.

„Celú sezónu sa trápime s absenciami, zraneniami a preto ma dnešný úspech veľmi teší. Mrzieť nás môže iba vypadnutie pred bránami českého finále. Výkon JaVontae Hencea bol dnes famózny. Hráča jeho kvalít bude veľmi ťažké udržať, samozrejme, ak by sa to dalo, boli by sme radi aby zostal v tíme,“ povedal obranca Trnava Bulldogs Lukáš Vittek.