Lipták po operácii opäť trénuje Hlohovec, pre pozmenené mužstvo žiada čas

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/19604-liptak-po-operacii-opat-trenuje-hlohovec-pre-pozmenene-muzstvo-ziada-cas/liptak-po-operacii-opat-trenuje-hlohovec-pre-pozmenene-muzstvo-ziada-cas/

Pred štyrmi týždňami podstúpil operáciu bedrového kĺbu a po niekoľkých rehabilitáciách už od pondelka naplno, aj keď ešte za pomoci barlí, preháňa svojich zverencov a pripravuje na súťažnú sezónu.

Martin Lipták. Foto: sporta.sk

 

Aj to svedčí o skvelej práci celého lekárskeho tímu v nemocnici Košice - Šaca, kde tréner Lipták tento zákrok podstúpil.

 

„Chcel by som poďakovať lekárskemu tímu na ortopedickom oddelení, perfektne sa o mňa postarali! Hlavne by som chcel poďakovať lekárom, a to doktorovi Petrovi Polanovi, ktorý celú operáciu previedol a postaral sa o mňa, rovnako tak anesteziológovi Michalovi Blanárovi. Na rehabilitačnej klinike, rovnako v Košiciach-Šaci, musím vysloviť vďaku prednostovi doktorovi Ľudovítovi Želinskému a fyzioterapeutkám Eve Šimkovej a Marte Erdelyiovej. Starali si mi o nohu a naozaj musím všetkých pochváliť. Starostlivosť o mňa bola perfektná a aj na základe toho sa čoskoro naplno vrátim do hádzanárskeho procesu,“ neskrýval obrovskú spokojnosť Lipták.

 

 

Novici budú posilami

Mužstvo Sporty prešlo viacerými zmenami, je omladené a na nový systém si pomaly zvyká. Reprezentačný tréner v tom nevýhodu nevidí, práve naopak. Je presvedčený, že hráči by mali byť posilami.... Avšak až časom.

 

„Hráčov som zažil na Skalke, kde prešli naozaj ťažkou previerkou. Dačevič to odmakal na sto percent, hoci zatínal zuby a všetko ho určite bolelo. Chiseliov mal problémy so stehnom, takže pracoval na sebe o niečo menej. U Hirtla bolo vidieť tréningový deficit, keďže v predošlom pôsobisku posledné štyri roky viac pracoval, ako trénoval, no odmakal všetko a Tschur je perpetum mobile,“ priblížil úvod prípravy a pristavil sa aj pri výkonoch hráčov počas prípravných zápasov, kedy nemohol mužstvo viesť, ale výkony sledoval z videa.

 

„U Tomáša Tschura je vidieť, že ide o inteligentného hráča, ale musí hrať svoju hádzanú. Nemôže sa pokúšať hrať, ako Ľubo Ďuriš, alebo niekto iný na tomto poste. Nemám obavy, zaoberali sme sa tým tento týždeň a ide o dostatočne inteligentného hráča na to, aby to pochopil. Lukáš Hirtl musí zlepšiť útok a samozrejme dobehnúť tréningový deficit, čo sa obrannej stránky týka, je to dobré. Luka Dačevič je lepší a pohyblivejší aj v obrane, v porovnaní s Chiseliovom a Igor je dobrý strelec, no musí sa ešte lepšie naučiť brániť. Z tohto všetkého usudzujem, že hráči by mali byť posilami, no chce to čas. Ak im vydrží snaha, bude to dobré.“

 

 

Takmer kompletný káder

Okrem toho sa do kádra už vrátil Matej Takáč, ktorého v uplynulej sezóne pribrzdilo zranenie kolena. Až na Igora Vaňka, ktorý musel opäť podstúpiť operáciu, má tak tréner SPORTY pred víkendovým turnajom k dispozícii kompletný káder.

 

„Matej Takáč už naplno zaberá. Na jeho koleno sa bola pozrieť fyzioterapeutka z Piešťan a povolenie dostal aj od lekára, ktorý ho operoval. Má za sebou desať dní lymfodrenáže a od stredy trénuje. Určite to ešte nie je na celý zápas, nakoľko zápasová kondícia je niečo úplne, ako iba samotné behanie, ale mal by byť k dispozícii. Otáznik nám visí nad Igorom Vaňkom, ktorého operovali opäť na navikulárku. Rozprával som sa s primárom a operácia sa podarila, no ide o veľmi citlivú záležitosť a nesmie s rukou hýbať, aby sa štep chytil. Ak všetko pôjde bez problémov do troch mesiacov by sa mal vrátiť,“ vysvetlil Lipták.

 

 

Potrebná trpezlivosť

Už počas prvého septembrového víkendu odštartuje ligová sezóna. Vzhľadom na všetky zmeny a okolnosti v kádri, bude treba brať prvé výsledky s nadhľadom a dobre to vie aj tréner Lipták. Zápasy, v ktorých kedysi bola SPORTA jasným favoritom, budú o niečo ťažšie a nie tak jednoznačné.

 

„Do každého zápasu pôjdeme s cieľom zvíťaziť, pretože o rok chceme byť súčasťou HIL-ky. Môže sa hocičo stať, máme úzky káder a ak prídu zranenia, môže prísť aj k strate ľahkých bodov, čo by nás neskôr mohlo mrzieť. Aj preto pôjdeme do každého zápasu s cieľom vyhrať. Je logické, že proti menej skúseným celkom by mali hrať aj hráči ako Hajko, Péchy či Rákus, no prvom rade  ideme zbierať body,“ poukázal na dôležitý fakt.

 

Aj preto žiada fanúšikov o trpezlivosť. „Nebude to zo začiatku bohvieaká hádzaná, ale to nebolo ani pred piatimi rokmi. Určite budú hráči potrebovať ich podporu. Treba si spomenúť, ako sme všetci spolu začínali pred piatimi rokmi a kam sme to až dotiahli. Fanúšikovia si mužstvo vychovali svojím fandením a z hráčov sa následne stali Hlohovčania. Chce to čas,“ ukončil Lipták.

 

sc, red, sporta.sk

prispievatelia | 30.8.2016 | Hádzaná | https://www.trnavskyhlas.sk