Futbal, 8. liga A: Lovčice deklasovali Smolenice, Slávia remizovala v Dlhej

Modranka vyhrala nad Vlčkovcami 3:0, keď si všetky góly nechala na druhý polčas. Skóre otvoril Gumbír, druhý gól pridal futbalista s talianskymi koreňmi Barcellona a tretí z penalty Rakický.

Jeden z gólov Lovčíc strelil aj Peter Jobek. Archívne foto: Ján Král

Modranka je stále na čele tabuľky iba o skóre pred Lovčicami, ktoré sa postarali o zahanbujúcu prehru Smoleníc 11:2. Hostia pritom viedli od prvej minúty po góle Tomáša Štibraného z priameho kopu. Pritom už v 4. minúte išiel predčasne pod sprchy po faule v gólovej šanci Smoleničan Černuško. Lovčice spustili kanonádu v 14. minúte, v ktorej Martin Toráč a Marek Jobek strelili hetrik, po dva góly dal Maar a po jednom pridali Peter Jobek, Zlámal a Novák. V závere už iba kozmeticky upravil výsledok za Smolenice Sudin.

Ivan Hilko bol ústrednou postavou zápasu Dlhá – Slávia Trnava. Najprv si dal vlastný gól, čím posadil domácich na koňa, v závere duelu ale chybu napravil a vyrovnal na konečných 1:1.

Bíňovce zdolali Dolné Dubové 2:0. Za nerozhodného stavu nepremenil penaltu Tarkoš, v 68. minúte sa ale Halaša už z bieleho bodu nemýlil. Skóre uzavrel v závere Kostolanský.

Prekvapenie sa zrodilo na úkor Slovenskej Novej Vsi, ktorá doma podľahla béčku Malženíc 3:4. Domáci pritom trikrát v dueli viedli, hostia však vždy dokázali vyrovnať a v 81. minúte Šrámek zasadil rozhodujúci úder svojím druhým gólom v stretnutí.

8. liga A – 10. kolo:

Modranka – Vlčkove 3:0 (0:0)
Góly: 55. Gumbír, 56. Barcellona, 83. Rakický (pen)

Lovčice – Smolenice 11:2 (3:1)
Góly: 14. a 68. Maar (druhý z pen), 38., 62. a 82.  Toráč, 45. P. Jobek, 50. Zlámal, 59., 77. a 86. M. Jobek, 87. M. Novák - 10. Štibraný, 90. Sudin
ČK: 4. Černuško (Smolenice)

Dlhá – Slávia 1:1 (0:0)
Góly: 86. Hilko - 68. vlastný

Bíňovce – Dolné Dubové 2:0 (0:0)
Góly: 68. Halaša (pen), 84. Kostolanský

Slovenská Nová Ves – Malženice B 3:4 (3:2)
Góly: 2. Čarnogurský, 25. Lukovič, 30. Hustý – 7. Krška, 28. Valent, 64. a 81. Šrámek

voľno: Buková

1   Modranka 9 8 0 1 46:4 24 6 0
2   Lovčice 9 8 0 1 37:15 24 6 0
3   Bíňovce 9 6 1 2 15:8 19 4 0
4   Slovenská Nová Ves 9 6 0 3 39:15 18 3 0
5   Smolenice 9 6 0 3 30:19 18 6 0
6   Dolné Dubové 9 3 1 5 17:22 10 -5 0
7   Malženice B 9 2 3 4 14:18 9 0 0