Futbal, 7. liga A: Biely Kostol vyhral v Ružindole, Košolná zaskočila Pavlice

Susedské derby medzi Ružindolom a Bielym Kostolom vyhrali favorizovaní hostia. Góly začali padať až po zmene strán, domácich načal Lukáš Jurina, strelecky pokračoval Andrej Adámek a dielo na 0:3 dokonal Hoblík.

Strelcom kola je so štyrmi gólmi útočník Bučian Patrik Vančo. Foto: Ján Král

Bohdanovce zdolali Naháč vysoko 6:2 a to ešte odmietli šancu navýšiť skóre z penalty. Rozhodnuté o osude zápasu bolo defacto v 14. minúte, keď domáci viedli už trojgólovým rozdielom, hostia potom síce rýchlo skorigovali dvoma gólmi, no Heriban ešte v 34. minúte znova zvýšil na 4:2.

Podobne v Pavliciach sa rozhodlo už v prvom polčase, kde Košolná strelila tri góly. Polednák síce po zmene strán zaznamenal hetrik, lenže keďže Volek dal v 84. minúte aj svoj druhý gól v dueli a celkovo štvrtý Košolnej, Pavlice nezískali ani bod.

Bučany potvrdili kvalitu proti béčku Bolerázu, súperovi naložili poltucet, štyrmi gólmi sa pritom blysol Patrik Vančo.

Hrnčiarovce nadviazali na víťazstvo so Špačincami aj na Dobrej Vode, kde zvíťazili 3:0. Už v 7. minúte otvoril skóre Jedinák, v 41. minúte pridala druhý gól tohtosezónna posila Rapidu Vozár a po hodine hry pečatil výsledok Sedlický.

Suchá nad Parnou zaknihovala dôležité víťazstvo v Trstíne. Domáci síce viedli ešte v 53. minúte 2:0, potom ale dvoma gólmi vyrovnal Marek Slovák a v záverečných momentoch hry strhol víťazstvo na stranu hostí striedajúci Hujsi.

Béčko Jaslovských Bohuníc remizovalo s Kátlovcami 1:1, góly pritom padali iba z penált. Hostia premenili svoju jedenástku v 73. minúte, domáci v 90. minúte.

Špačince sa rehabilitovali za stratu bodov v Hrnčiarovciach a Dolné Orešany rozstrieľali 6:0. Dva góly strelil Tomáš Sedlák, po jednom pridali Hornák, Dušan Chudý, Zárecký a Kubiš.

7. liga A – 12. kolo:

Ružindol – Biely Kostol 0:3 (0:0)
Góly: 52. L. Jurina, 60. A. Adámek, 78. Hoblík
RUŽINDOL: Vrábel – Minarovič, Bardáč, V. Horváth, Morong, Domorak, Moncman, Pokrývka, Babka, P. Turoň, Jarábek (Šcipák, Bednář)
BIELY KOSTOL: Šutta – Kobza, Ľ. Adámek, Čmehýl, A. Adámek, Nagy, Houdek, Sládeček, Pösinger, Hoblík, L. Jurina (Sucháň, Kročka)

Bohdanovce – Naháč 6:2 (4:2)
Góly: 8. Palšovič, 10. Braniša, 14. Schmidt, 34. Heriban, 75. a 80. T. Vyskoč – 18. Jurica, 27. Sersen
BOHDANOVCE: Hrebíček – Sanny, Cyprich, Schmidt, Janec, Palšovič, Heriban, Novosedlík, Braniša, Vyskoč, Habala (Stacho, Kopúnek)
NAHÁČ: Sollár – L. Boledovič, P. Boledovič, Habala, Kákoni, Hodulík, Jurica, Marcel Sersen, Martin Sersen, P. Lopatka, Zajíček (Kralič, Zemko, Čapkovič)

Pavlice – Košolná 3:4 (0:3)
Góly: 74., 76. a 89. Polednák - 14. Karas, 17. a 83. Volek, 43. vlastný
PAVLICE: J. Kollár – Krištof, Mat. Kollár, L. Kubík, Poništiak, Križan, Bočko, Hornaček, Kanis, Manek, Polednák (Ivančík, M. Kubík, Benkovský)
KOŠOLNÁ: M. Chudják – R. Bobok, Karas, Holekši, Greguš, Volek, Ševčík, M. Nejezchleb, Homoľa, Čavara, Hrušovský (Konečný, P. Nejezchleb)

Bučany – Boleráz B 6:0 (3:0)
Góly: 11., 23., 53. a 87. Vančo, 24. Sokolovič, 84. Fančovič
BUČANY: Jamrich – Belák, Suchoň, Loti, Kosnáč, Ryšavý, Sokolovič, Rafi, Vančo, Fančovič, Bunček (T. Habes, Hornák, Hutta)
BOLERÁZ: Vahalík – Marek Daniš, Ostradický, Kurinec, Puschenreiter, Neštický, Martin Daniš, Šige, Kormúth, Prochádzka (Gergel, Zvolenský, Šmidovič)