Projekty Zelený dvor v Trnave a alej v Cíferi uspeli! Dostanú grant od Nadácie VÚB

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 16.10.2021
https://www.trnavskyhlas.sk/c/20233-projekty-zeleny-dvor-v-trnave-a-alej-v-ciferi-uspeli-dostanu-grant-od-nadacie-vub/projekty-zeleny-dvor-v-trnave-a-alej-v-ciferi-uspeli-dostanu-grant-od-nadacie-vub/

Deti s viacnásobným postihnutím v Trnave budú mať Zelený dvor na oddych aj športovanie.

Peniaze z grantu pomôžu aj deťom z OZ Iskierka. Ilustračné foto: facebook.com/Patrik Herman

 

Projekt Zelený dvor pre deti s viacnásobným postihnutím občianskeho združenia Iskierka z Trnavy získal najviac hlasov v súťaži o grant Nadácie VÚB.

 

Životom skúšané deti by sa už na jar podľa predsedníčky Iskierky Miroslavy Griflíkovej mali pri svojom centre na sídlisku Prednádražie dočkať zelenej oddychovej a športovej zóny.

 

Iskierka združuje 55 mladých ľudí, ktorí vyžadujú špeciálnu starostlivosť, osemnásť z nich navštevuje denný stacionár.

 

Podporu v Trnavskom kraji získal aj projekt lipovej aleje z Cífera (okres Trnava) a komunitného centra v záhrade múzea v Kútoch (okres Senica).

 

Nadácia VÚB podporila čiastkou 80-tisíc eur komunitné projekty, ktoré majú zlepšiť život v regiónoch na celom Slovensku.

 

Podporu získalo 24 užitočných iniciatív, v každom slovenskom kraji tri. O konečných výsledkoch rozhodlo v online hlasovaní 46-tisíc ľudí.

 

Najaktívnejší v hlasovaní boli obyvatelia Trnavského kraja, víťazný projekt Zeleného dvora tu získal aj absolútne najvyšší počet hlasov viac ako 3 100.

 

O grant sa mohli uchádzať mimovládne organizácie alebo samosprávy s verejnoprospešnými projektmi z oblasti rozvoja vzdelávania, ekológie, umenia a kultúrneho dedičstva.

 

O výsledkoch hlasovania informovala hovorkyňa VÚB Alena Walterová.

 

SITA

prispievatelia | 22.11.2016 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk