Už má 40 rokov! Galéria Jána Koniarka k jubileu pripravila výstavy aj vianočný koncert

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/20346-uz-ma-40-rokov-galeria-jana-koniarka-k-jubileu-pripravila-vystavy-aj-vianocny-koncert/uz-ma-40-rokov-galeria-jana-koniarka-k-jubileu-pripravila-vystavy-aj-vianocny-koncert/

Galéria Jána Koniarka si pripomína štyridsiatku. Pri tejto príležitosti okrem dočasnej výstavy k jubileu otvoria aj tri reinštalované stále expozície, už dnes bude v priestoroch vianočný koncert.

Výstavou výhradne z vlastného zbierkového fondu si Galéria Jána Koniarka v Trnave pripomenie 40. výročie od založenia. Výber z umelecky hodnotných diel vo všetkých výstavných priestoroch je ukážkou výskumnej, akvizičnej a zbierkotvornej činnosti galérie.

 

Výstavu s názvom 40 rokov GJK otvoria vo štvrtok večer v Kopplovej vile, potrvá do 26. januára. Súčasne budú otvorené aj tri reinštalované stále expozície nazvané Galéria portrétov, Klenoty domova a Sochár Ján Koniarek. 

 

Aktuálna výstava je podľa tlačovej správy galérie výberom z prírastkov do galerijných zbierok za posledných desať rokov.

 

Nemá konkrétneho kurátora, na jej koncepcii sa podieľal riaditeľ Galérie Jána Koniarka Róbert Němeček s kolektívom kurátorov. 

 

Predchodcom terajšej Galérie Jána Koniarka bola Okresná galéria v Trnave založená v roku 1976. O dva roky neskôr do jej názvu pribudlo meno sochára Jána Koniarka.

 

V roku 1992 galéria získala Kopplovu vilu, ktorá sa stala nielen jej výstavným priestorom, ale aj sídlom.

 

 

V roku 2002 bola v prístavbe vily otvorená stála expozícia sochárskej tvorby Jána Koniarka.

 

V súčasnosti patrí Galéria Jána Koniarka do zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja. 

 

SITA

prispievatelia | 8.12.2016 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk