Súkenníkovej húpačková dráha k hádzanárskemu titulu

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/2039-sukennikovej-hupackova-draha-k-hadzanarskemu-titulu/sukennikovej-hupackova-draha-k-hadzanarskemu-titulu/

Hádzanárky HC Britterm Veselí nad Moravou získali český majstrovský titul. Vo finále play-off zdolali favorizovanú Slaviu Praha 3:2 na zápasy. Pri úspechu moravského tímu nechýbala ani Trnavčanka Lucia Súkenníková.

Takto sa radujú majsterky Českej republiky. Foto: Zdeněk Hynek

 

„Je to skvelý pocit!“ priblížila svoje emócie útla krídelníčka, pre ktorú to je už tretí majstrovský úpech. Predtým triumfovala dvakrát na Slovensku s ŠKP Bratislava. „Každý titul si cením rovnako vysoko. Všetky sú pre mňa veľkými úspechmi. Tento bol iný v tom, že sme postupovali z piateho miesta v HIL-ke. Vo finále sme porazili Slaviu, ktorá nám dávala vždy nátresk a vyzerala byť neporaziteľná,“ vraví Lucia, mimochodom, dcéra futbalového trénera Igora Súkenníka.
Družstvo priviedol k titulu slovenský kouč Peter Sabadka. Oslavy boli spontánne, vypukli už na pražskej palubovke, kde sa uskutočnil rozhodujúci piaty duel. „Fanúšikovia i majiteľka klubu boli s nami aj v Prahe. Šampanské striekalo snáď všade. Cesta domov bola dlhá a bujará. Oslavovalo sa už v autobuse a všade na pumpách sme dávali na známosť, že máme titul. Napokon sme skončili v jednom podniku, kde sme pokračovali do rána. Prím hrala kapitánka Terka Chmelářová, ale i ja som baby burcovala. Zábava pokračovala aj na druhý deň, keď nás prijal primátor mesta. Medzitým sme spali asi dve hodiny,“ vraví s úsmevom.
Paradoxne, sezóna nevyzerala pre klub ideálne. „Raz sme boli hore, raz dole, dokonca i na dne. Bola to taká húpačková dráha, prišli i pády. No nakoniec to bolo super. Nehrali sme oslnivú hádzanú, mnohí nás odpisovali. Tvrdili, že kolektív Veselí je prestarnutý a už na to nemá. Ukázalo sa však, že aj staršie hráčky v symbióze s mladými vedia poraziť nastupujúcu generáciu. Dá sa povedať, že sme vo finále zdolali českú reprezentáciu. Gro tímu Slavie totiž patrí zároveň do národného výberu. O to je víťazstvo cennejšie,“ pochvaľuje si sympatická blondínka, ktorá 22. júna oslávi 23. narodeniny.
Veľkú oporu mala v priateľovi Tomášovi Pobieckom, mimochodom, futbalistovi Smoleníc, ktorý svojho času hrával i za béčko Spartaka. „Je mojou podporou, fanúšikom, mojou láskou, môžem na jeho adresu použiť všetky superlatívy.“ Svadbu vraj zatiaľ nechystajú, spoločne však zájdu v lete na dovolenku do Chorvátska. Príprava na novú sezónu sa pre Luciu začína 1. júla, súťažné zápolenia v septembri. Mimochodom, telo Suki, ako ju prezývajú v klube, zdobí nové tetovanie. Ide o nápis v španielčine: Čo ťa nezabije, to ťa posilní.
 

Ján Král | 6.6.2011 | Hádzaná | https://www.trnavskyhlas.sk