Dar pre Voderady: Od súkromnej firmy dostali nový pavilón materskej školy

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/22099-dar-pre-voderady-od-sukromnej-firmy-dostali-novy-pavilon-materskej-skoly/dar-pre-voderady-od-sukromnej-firmy-dostali-novy-pavilon-materskej-skoly/

Vlani nemohli prijať do voderadskej škôlky 23 detí, teraz je už miesto pre všetky.

Súčasťou nového pavilónu je aj spálňa pre malých Voderadčanov. Foto: Pavol Machovič

 

V obci Voderady dnes otvorili nový pavilón materskej školy s kapacitou 25 detí. Materská škola tak od septembra otvorí štvrtú triedu, ktorá vyrieši doterajší problém s nedostatkom miest pre deti.

 

Nový pavilón v hodnote viac ako 200-tisíc eur dostala obec do daru od developerskej spoločnosti CTP, ktorá vo Voderadoch pôsobí.

 

Nový pavilón podľa zástupkyne riaditeľky Základnej školy s materskou školou Adriany Polakovičovej umožnil prijať do škôlky všetky detí rodičov s trvalým pobytom vo Voderadoch.

 

Pred rokom musela 23 detí odmietnuť, čo niektorí rodičia prijímali len ťažko.

 

„Nový pavilón má kapacitu 25 detí, jeho súčasťou je hracia časť, spálňa, veľká kúpeľňa, technické miestnosti a šatňa pre deti,“ priblížila prístavbu k existujúcej materskej škole Polakovičová.

 

Zároveň však dodala, že výstavba vo Voderadoch pri Trnave sa rozvíja takým tempom, že o pár rokov bude potrebné zaoberať sa kapacitou škôlky opäť.

 

Nové priestory požehnal miestny pán farár Ján Bučík. Foto: Pavol Machovič

 

 

Problém s nedostatkom miest v materskej škole sa podľa starostu Pavla Augustína obec spolu s vedením Základnej školy s materskou školou snažila riešiť, ale navrhované riešenia si vyžadovali dlhší čas.

 

Do toho prišla ponuka spoločnosti CTP, ktorá navrhla, že pristaví k existujúcej škôlke nový pavilón.

 

Spoločnosti CTP podľa jej regionálneho riaditeľa na Slovensku Stanislava Pagáča záleží na rozvoji a podpore každej miestnej komunity tam, kde pôsobí.

 

Pásku do nového pavilónu prestrihli Stanislav Pagáč z developerskej spoločnosti CTP a voderadský starosta Pavol Augustín. Foto: Pavol Machovič

 

Prístavba materskej školy je darom od spoločnosti, ktorá v obci pôsobí. Foto: Pavol Machovič

 

 

Spoločné projekty vyvíja s mestami Brno, Žatec, Ostrava, na Slovensku je pilotným projektom tohto druhu rozšírenie materskej školy vo Voderadoch.

 

Spoločnosť je medzinárodným developerom, ktorý zabezpečuje a vykonáva správu technologických priemyselných zón. Na Slovensku má v súčasnosti päť aktívnych zón spojených s výrobcami automobilov.

 

SITA

prispievatelia | 28.8.2017 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk