Futbal, 7. liga A: Modranka vyhrala v Bielom Kostole, Pavlice priviezli body z Jaslovských Bohuníc

Modranka vyhrala v šlágri kola na ihrisku Bieleho Kostola 2:0 a dve kolá pred koncom jesennej časti SWAN 7. ligy A si zaistila účať na zimnom halovom turnaji O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava. Pohľad do tabuľky totiž prezrádza, že horšie ako na druhej priečke Modrančania po jeseni nebudú.

Gól Pavličana Bočka, ktorým vyrovnal stav stretnutia na pôde rezervy Jaslovských Bohuníc. Foto: Ján Král

Modranka prišla do Bieleho Kostola s cieľom hrať z pevnej defenzívy a vyrážať do brejkov. V 20. minúte vybojoval v strede ihriska loptu Rakický, naviedol si ju k šestnástke do palebnej pozície a strelou k tyči otvoril skóre.

Domáci mali v prvom dejstve veľkú šancu z priameho kopu, keď loptu ideálne nasmeroval Lukačovič, výborným zákrokom sa ale zaskvel gólman Haluzický.

Po zmene strán sa Biely Kostol tlačil dopredu, Modranka však pozorne bránila a nepúšťala súpera do vyložených príležitostí.

Naopak, v 67. minúte opäť Rakický získal v strede poľa loptu, prihral napravo Gergelymu, ktorý potiahol loptu dopredu, poslal prízemný center na Lukáša Péchyho a ten z prvej do protipohybu brankára strelil druhý rozhodujúci gól.

7. liga A – 13. kolo:

Biely Kostol – Modranka 0:2 (0:1)

Góly: 20. Rakický, 67. L. Péchy

BIELY KOSTOL: Svitek – Ľ. Adámek, Lukačovič, Čmehýl, Stacho, L. Jurina, M. Jurina, Kobza, Sládeček, Gažovič, Hrašna (Kuzma, Ostrihoň, Dobrovodský)

MODRANKA: Haluzický – Boskovič, J. Sekera, Novota, Kučík, Križan, Gumbír, Rakický, L. Péchy, Valko, Gergely (P. Zvolenský, Mačák, Fančovič, Lančarič, Mar. Malženický)

Béčko Jaslovských Bohuníc posilnili na súboj s lídrom súťaže z Pavlíc aj stabilní hráči A-mužstva Poláček, Meško, Halmo.

Rezerva ŠK Blava hrala v prvom polčase s vetrom v chrbte, ohrozovala pavlickú bránu a po faule v pokutovom území sa po premenenej penalte Bachratého ujala vedenia.

Lenže potom videl červenú kartu za druhý žltý faul Moravanský a po zmene strán hrali s vetrom Pavlice.

Pavličan Poništiak (vľavo) robil v krídelných priestoroch obrancom Jaslovských Bohuníc problémy. Foto: Ján Král

Hra sa už odvíjala hlavne na polovici domácich a v 57. minúte prestrelil všetko čo mu stálo v ceste Bočko a bolo 1:1, hoci domáci reklamovali faul.

Rozhodnutie napokon prišlo až v samom závere, hosťom tri body zariadil gólom na 1:2 Lukáš Dubovský.

Pavličania si tak rovnako ako Modranka zaistili účasť na zimnom halovom turnaji, horšie ako druhí už po jeseni nebudú.

Jaslovské Bohunice B – Pavlice 1:2 (1:0)
Góly: 31. Bachratý (pen) – 57. Bočko, 90. L. Dubovský
ČK: 33. Moravanský (J. Bohunice)
JASL. BOHUNICE: Hluch – Remenár, Habala, Gajarský, Moravanský, Sokolovič, Bachratý, Poláček, Halmo, Hrabovský, Meško (Rajnic)
PAVLICE: Alchus – Práznovský, L. Kubík, L. Dubovský, Horňák, Mat. Kollár, Križan, Poništiak, Bočko, Szabó, Polednák (M. Kubík, Ivančík)

Adam Zlatohlávek z Brestovian zažiaril v zápase s Trstínom. Súperovi strelil hetrik a zariadil víťazstvo svojho tímu 3:0.

Brestovany – Trstín 3:0 (1:0)
Góly: 26., 68. a 86. A. Zlatohlávek
BRESTOVANY: Krajčovič – D. Zlatohlávek, Marek Kollár, Toráč, Rejduga, Bošácky, Mišovič, Vidovič, Kozák, Zelenay, A. Zlatohlávek (A. Sládeček, Císar, Martin Kollár, Kuchta)
TRSTÍN: Indrišek – Hlávek, Fedor, Obselka, Klokner, Puschenreiter, L. Štibraný, Javorek, Taranda, Vajsábel, Vörös

Košolná čakal na gól proti Naháču do konca prvého polčasu, keď hostí vyprevadil do šatien presným zásahom Gregušom. Do druhého dejstva nastúpil aj Michal Hrušovský a stal sa kľúčovou postavou zápasu. Jeho hetrik pomohol Košolnej k triumfu 4:0.

Košolná – Naháč 4:0 (1:0)
Góly: 45. Greguš, 68., 79. a 85. Hrušovský
KOŠOLNÁ: Kobza – Bobok, Danišovič, Mesíček, Greguš, Volek, Homoľa, Váry, T. Chudjak, Ševčík, M. Sládeček (Hrušovský)
NAHÁČ: Sollár – D. Lopatka, Kákoni, Polakovič, Martin Sersen, Habala, Marcel Sersen, Mich. Garažia, Mar. Garažia, Fančovič, M. Lopatka (Zajíček, Čavara, Lopatka)

Bučany síce viedli v Bohdanovciach po góle Bindicsa, posledné slovo ale mal domáci Nádaský, ktorý v 54. minúte vyrovnal na konečných 1:1.

Bohdanovce – Bučany 1:1 (0:1)
Góly: 54. Nádaský – 31. Bindics
BOHDANOVCE: Kopúnek – Braniša, Heriban, Sanny, Nádaský, Janec, Krivda, Greguš, I. Palšovič, Vyskoč, Novosedlík (Palšovič)
BUČANY: Putera – Vančo, Kosnáč, Tomaškovič, Bindics, Fančovič, K. Bunček, Ryšavý, Benko, Zubčák, Tanáč (Rafi, Belák, Suchoň)

Kátlovce v Hrnčiarovciach potvrdili úlohu favorita. O svojom triumfe rozhodli už do prestávky, keď viedli trojgólovým rozdielom. Po zmene strán pridal Mačica ešte svoj druhý gól a stanovil na konečných 0:4.

Hrnčiarovce – Kátlovce 0:4 (0:3)
Góly: 2. Beňo, 16. Kobetič, 44. a 50. Mačica
HRNČIAROVCE: Sit – Kralovič, Serbák, Sedlický, Jedinák, Hlinka, Vozár, Kankara, Hruška, Palkovič, Kurinec (Púchly, Jankoľa)
KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, M. Sliva, M. Hlavatovič, R. Hlavatovič, Kobetič, Slovák, Hupka, Beňo, Zemko, Mačica (A. Uváček, J. Hlavatovič)

V súboji Dolných Orešian s Ružindolom sa zaskvel hetrikom Kristián Šimonovič. Gólovo sa k nemu pridali Kulíšek a Hudek, pričom za hostí skóroval iba Janiš. Domáci tak vyhrali 5:1.

Dolné Orešany – Ružindol 5:1 (2:0)
Góly: 27. Kulíšek, 36., 60. a 76. Šimonovič (tretí z pen), 74. R. Hudek – 67. Janiš
DOL. OREŠANY: Hirner – Fogel, T. Kollár, Pospíšil, Hajdúh, Hronský, Kamenický, Šimonovič, Ščasný, R. Hudek, Kulíšek (Martišovič, Illeš)
RUŽINDOL: Uhlár – Jarábek, M. Morong, Matula, M. Turoň, Synak, D. Turoň, Tollarovič, Domorák, Janiš, Moncman

Suchá nad Parnou dosiahla štvrté víťazstvo v sezóne, Dobrú Vodu zdolala 2:0 po góloch Heregu a Miksáda. Vinohradník sa tak vyšvihol na dvanáste miesto tabuľky, na svojho súpera stráca dva body.

Suchá nad Parnou – Dobrá Voda 2:0 (2:0)
Góly: 33. Herega, 44. Miksád
SUCHÁ: Sloboda – Herega, Konečný, Macko, Šišmič, Rybařík, Brestovanský, Slovák, Miksád, Rogel, Ľ. Fridrich (Matlák, Januš)
DOB. VODA: Krížik – Dubrava, Ondruška, Paldan, Ružička, Heltko, Danko, Jankovič, Prvý, Jantoš, Fekete (Novák, Benedikovič, Kubiš)

1   OZ TJ Družstevník Pavlice 13 12 0 1 66:12 36   15
2   FO ŠK Modranka 13 12 0 1 49:11 36   18
3   OFK Bučany 13 9 2 2 36:22 29   8
4   FK Biely Kostol 12 8 2 2 53:19 26   8