Futbal, 7. liga A: Modranka zdolala Ružindol, Kátlovce vyhrali v Bielom Kostole

Jarná časť siedmej ligy odštartovala 16. kolom. Diváci si po zimnej prestávky prišli na svoje. V každom zápase videli minimálne tri góly. Najviac ich padlo v Hrnčiarovciach, kde domáci rozobrali Naháč 9:0.

Andrej Rakický (v tmavom) strelil za Modranku dva góly. Foto: Ján Král

Hrnčiarovce viedli už v prvom polčase o štyri góly. Presadili sa Lukáčik, Brimus, Hilko a Sedlický. Aj v druhej časti hry dominovalo len jedno mužstvo. Ivan Hilko zaznamenal druhý presný zásah v zápase, Tomáš Sedlický dokonca skompletizoval hetrik. Do listiny strelcov sa zapísali aj Jankoľa a Banič.

V zápase medzi Trstínom a Dobrou Vodou padol prvý gól v 19. minúte. Tešili sa z neho domáci po zakončení Daniša. O deväť minút na to bolo 2:0, presadil sa Peter Ormandy. Dobrá Voda znížila až v závere, a to za pomoci domáceho brankára Indriška, ktorému gól pripísali ako vlastný.

Biely Kostol neuspel proti Kátlovciam. Všetko nasvedčovalo tomu, že si mužstvá body rozdelia, ale v 86. minúte rozhodol o víťazstve hostí Andrej Kobetič.

Modranka vstúpila do jarnej časti víťazstvom nad Ružindolom 3:2. Lídra súťaže poslal do vedenia kapitán Rakický, ktorý zužitkoval priamy kop z hranice pokutového územia. Ružindol zareagoval hneď po prestávke presným zásahom Tollaroviča. Domácich poslal opäť do vedenia Andrej Rakický, na ktorého gól nadviazal aj Ján Sekera. Za hostí už len znížil v 69. minúte Moncman.

Suchá nedokázala doviesť do úspešného konca dobre rozohraný zápas proti Bučanom. Domáci viedli od 5. minúty 1:0, no Bučany ešte do prestávky výsledok otočili a v závere duelu potvrdili gólom víťazstvo 3:1.

Pred začiatkom jarnej časti druhé Pavlice vstúpili do druhej polovice súťaže víťazstvom. V Dolných Orešanoch vyhrali 2:1. Darilo sa najlepšiemu strelcovi súťaže Adamovi Polednákovi, ktorý sa presadil dvakrát. Na opačnej strane skóroval Andrej Kamenický. V závere zápasu bol po druhej žltej karte vylúčený domáci Vandák.

Brestovany si odniesli z Bohdanoviec tri body po víťazstve 4:0. Za hostí sa postupne presadili Čulák, Vidovič, Adamík a Sládeček.

7.liga A – 16.kolo

Trstín – Dobrá Voda 2:1 (2:0)

Góly: 19. Daniš, 28. Ormandy – 86. Indrišek (vlastný)

TRSTÍN: Indrišek – Hlávek, Fedor, Klokner, Vaško, Puschenreiter, Palkovič, Vavro, Zuzčák, Daniš, P. Ormandy (Vajsábel, O. Ormandy, Krempaský)

DOBRÁ VODA: Krížik – Ondruška, Paldan, Heltko, Danko, Jankovič, Prvý, Jantoš, Dubrava, Novák, Benedikovič (Hrašna, Lukačovič)

Modranka – Ružindol 3:2 (1:0)

Góly: 43. a 57. Rakický, 67. Sekera – 51. Tollarovič, 69. Moncman

MODRANKA: Haluzický – J. Sekera, Gumbír, Rakický, Kučík, Novota, Križan, Fančovič, R. Sekera, Mačák, Štrbo (Lančarič, Malženický)

RUŽINDOL: Uhlár – Horváth, Karády, Minarovič, Turoň, Synak, Kubíček, Matula, Turoň, Moncman, Janiš (Tollarovič, Bartoš, Drmola)

Biely Kostol – Kátlovce 1:2 (0:0)

Góly: 66. Stacho – 61. Pavlík, 86. Kobetič

BIELY KOSTOL: Svitek – Adámek, Čmehýl, Ostrihoň, Jurina, Gažovič, Nagy, Kobza, Jurina, Daniška, Stacho (Dobrovodský, Sládeček)

KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, R. Hlavatovič, Gajarský, Sliva, Kobetič, Šimončič, M. Hlavatovič, Vyhlidal, Vagovič, Pavlík (Uváček, Hupka)

Suchá – Bučany 1:3 (1:2)

Góly: 5. Cuninka – 35. Tanáč, 45. Belák, 89. Ryšavý

SUCHÁ NAD PARNOU: Kandera – Fridrich, Hrušovský, Rogel, Januš, Macko, Benkovský, Slovák, Cuninka, Rybařík, Hudcovič (Horník, Izakovič, Burian)

BUČANY: Putera – Vančo, Bindics, Fančovič, Bunček, Tomaškovič, Zubčák, Benko, Tanáč, Rafi, Kosnáč (Belák, Ryšavý, Loti, Malich)

Dolné Orešany – Pavlice 1:2 (1:1)

Góly: 45. Kamenický – 17. a 65. Polednák

ČK: 90. Vandák (Dolné Orešany)

DOLNĚ OREŠANY: Hirner – Fogel, Braniš, Rabara, Novák, Pospíšil, Vandák, Šaštinský, Kamenický, Hudek, Kulíšek (Hronský, Šimonovič, Kollár)

PAVLICE: Alchus – Práznovský, Dubovský, Horňák, Križan, Bočko, Poništiak, M. Kubík, Cintula, Szabó, Polednák (L. Kubík, Dunda, Izakovič)

Hrnčiarovce – Naháč 9:0 (4:0)

Góly: 7. Lukačik, 22. Brimus, 23. a 77. Hilko, 41., 49. a 89. Sedlický, 54. Jankoľa, 88. Banič

HRNČIAROVCE: Riha – Kralovič, Serbák, Sedlický, Lukačik, Vozár, Hruška, Palkovič, Brimus, Banič, Hilko (Jankoľa, Sit, Púchly)

NAHÁČ: Sollár – Boledovič, Lopatka, Beňo, Kákoni, Polakovič, Bartko, Sersen, Fančovič, Čavara, Zajíček (Boledovič)

Bohdanovce – Brestovany 0:4 (0:2)

Góly: 34. Čulák, 44. Vidovič, 73. Adamík, 88. Sládeček

BOHDANOVCE: Kessl – Heriban, Sanny, Nádaský, Greguš, Palšovič, Doboš, Braniša, Novosedlík, Minarovič, Arpáš (Kopúnek, Dufek, Krivda, Kosík, Bočko)

BRESTOVANY: Kostolanský – Dorčiak, Bošácky, Sládeček, Wesolowski, Adamík, Kollár, Vidovič, Spevák, Čulák, Zlatohlávek (Toráč, Vyskoč, Kollár, Sládeček)

Jaslovské Bohunice B – Košolná (zápas sa odohrá 8. mája o 15.30)

1   Modranka 16 15 0 1 61:15 45 16 21
2   Pavlice 16 14 1 1 78:16 43 15 19