Futbal, 7. liga A: Bučany porazili Kátlovce, Modranke zariadil výhru v Brestovanoch Rakický

Líder z Modranky potvrdil v Brestovanoch úlohu favorita a vyhral zápas 3:1. Hostí posadili na koňa dve penalty, obe premenil Rakický. Ten po zmene strán zavŕšil svoj hetrik, domáci Adam Sládeček tak už iba korigoval výsledok.

V súboji Bučany - Kátlovce nebola núdza aj o tvrdé súboje. Foto: Miroslav Ledecký

Naplno zabrali aj druhé Pavlice, Ružindol doma zdolali 4:2. Dvoma gólmi sa v stretnutí blysol Szabó, po jednom pridali Poništiak a Štilla. Za hostí upravovali výsledok Janiš a Synak.

Hrnčiarovce potvrdili dobrú jarnú formu, Trstín zdolali vysoko 5:1. Hneď v úvodnej osemminútovke sa do listiny strelcov zapísali obaja Vozárovci, hostia potom síce korigovali Štibraným ale po polčase už strieľali góly iba domáci. Sedlický, Jedinák a Lukáčik stanovili konečné skóre.

Bohdanovciam naopak jar nevychádza, opäť prehrali, tentoraz doma s Dolnými Orešanmi. Hostí poslal do vedenia Kulíšek, po zmene strán Šimonovič pridal ďalšie dva góly a uzavrel skóre na 0:3.

Košolná doma nestačila na Biely Kostol, favorizovanému súperovi podľahla 1:3. Víťazstvo hostí mohlo byť aj vyššie, ale Ľuboš Adámek nepremenil v druhom polčase pokutový kop.

Naháč sa dočkal prvej jarnej víťaznej radosti, doma zdolal Dobrú Vodu 1:0. Gól strelil v 58. minúte Martin Sersen.

JÁN KRÁL

Bučany neboli v prvom polčase proti Kátlovciam v pohode. Hostia dobre bránili a snažili sa hrať na brejky. Gólovo sa presadil Kobetič, keď hlavou usmernil loptu presne k žrdi a Jamrich bol na ňu prikrátky.

Druhý polčas bol o domácom tlaku na hosťujúcu bránu, ale tí odolávali. Zápas rozhodol svojím príchodom Belák, ktorý bol pri všetkom podstatnom. Na vyrovnajúci Zubčákov gól centroval, na 2:1 upravil po faule na neho Bunček z penalty a na 3:1 opäť nacentroval na hlavu Zubčáka.

Posledný gól v zápase strelil Bindics, keď dorazil loptu za bezmocného Hlavatoviča. Za druhý polčas si domáci tri body zaslúžili, aj keď pre Kátlovce to môže byť krutá prehra rozdielom triedy.

MARCEL HUTTA

SWAN 7. LIGA A – 21. KOLO:

Pavlice – Ružindol 4:2 (1:0)

Góly: 26. Poništiak, 55. a 65. Szabó, 73. Štilla – 63. Janiš, 90. Synak

PAVLICE: Alchus – Práznovský, L. Dubovský, Dunda, Križan, Bočko, Štilla, Poništiak, Horňák, Szabó, Polednák (L. Kubík, Ivančík, Štora)

RUŽINDOL: Uhlár – Babka, Karády, M. Turoň, Kubíček, Matula, Tollarovič, Horváth, Bartoš, Synak, Janiš (Drmola)

Bučany – Kátlovce 4:1 (0:1)

Góly: 68. a 86. Zubčák, 82. Bunček (pen), 90. Bindics - 14. Kobetič

BUČANY: Jamrich – Bindics, Fančovič, Bunček, Tomaškovič, Zubčák, Benko, Tanáče, Rafi, Ryšavý, Loti (Belák)

KÁTLOVCE: J. Hlavatovič – Krchnár, Hupka, Vagovič, Sliva, Kobetič, Vyhlidal, Pavlík, R. Hlavatovič, M. Hlavatovič, P. Uváček (Slovák)

Naháč – Dobrá Voda 1:0 (0:0)

Gól: 58. Martin Sersen

NAHÁČ: Šutta – Boledovič, D. Lopatka, M. Lopatka, Martin Sersen, Fančovič, Kákoni, Bartko, Přikryl, Marcel Sersen, Čavara (Zajíček, Maška)

DOB. VODA: Krížik – Ondruška, Paldan, Heltko, Mat. Danko, Novák, Benedikovič, Dubrava, Hamrla, Chmela (Marcel Danko, Lukačovič)

Hrnčiarovce – Trstín 5:1 (2:1)

Góly: 2. Peter Vozár, 8. Vozár, 53. Sedlický, 56. Jedinák, 85. Lukáčik – 22. L. Štibraný

ČK: 75. Klokner, 77. M. Daniš (obaja Trstín)

HRNČIAROVCE: Riha – Serbák, Kralovič, Sedlický, Kankara, Lukáčik, Vozár, Palkovič, Hilko, Peter Vozár (Trulík, Brimus, Sit, Púchly, Kubiček)

TRSTÍN: Obselka – Vavro, Zuzčák, L. Štibraný, Hetteš, Vajsábel, Taranda, Klokner, Boledovič, Palkovič, M. Daniš (Hlávek, Miškovič, Vörös)

Bohdanovce – Dolné Orešany 0:3 (0:1)

Góly: 11. Kulíšek, 76. a 90. Šimonovič (prvý z pen)

BOHDANOVCE: Kessl – Heriban, Sanny, Arpáš, Janec, Nádaský, Brestovanský, Braniša, Novosedlík, Palšovič, Kover (Kosík, Vyskoč, Kopúnek, Dufek)

DOL. OREŠANY: Lipovský – Fogel, Braniš, Novák, Hronský, Pospíšil, Vandák, Kamenický, Tóth, Kulíšek (Augustín, Illeš)

Košolná – Biely Kostol 1:3 (1:2)

Góly: 20. Karas - 17. Sládeček, 30. Gažovič, 82. Stacho

KOŠOLNÁ: Hudek – Karas, Konečný, Martinkovič, Holekši, Volek, Homoľa, Chudjak, Čavara, Sládeček, Hrušovský (Bobok, Mesíček, Kosnáč, Danišovič)

BIELY KOSTOL: Hanzel – Ľ. Adámek, Čmehýl, M. Jurina, L. Jurina, Nagy, Kobza, Stacho, Samák, Gažovič, M. Sládeček (Dobrovoský, Daniška, Podstrelený)