Futbal, 7. liga A: Modranka remizovala s Bielym Kostolom, Pavlice majú istotu postupu

Pavlice síce mali v 28. kole SWAN 7. ligy A voľno, napriek tomu nadobudli istotu postupu do vyššej súťaže. Po remíze Modranky s Bielym Kostolom majú dve kolá pred koncom súťaže nedostižný sedembodový náskok na čele tabuľky.

Bučany mali strelecký deň, Kristián Bunček (na fotografii) zaznamenal hetrik, jeho kolega Tomáš Benko dal až päť gólov. Archívne foto: Ján Král

Biely Kostol vyhrával po polčase nad Modrankou na jej pôde už 4:0, ale ani dva góly Danišku a presné zásahy Lukáša Jurinu a Petra Sedláčka na tri body hosťom nestačili. Domáci vystriedali brankára a v 71. minúte bolo skóre vyrovnané. Dvakrát skóroval Lukáš Péchy, pridali sa Hajko a Sekera.

Brestovany vyhrali v Trstíne 3:2, v poslednej minúte zápasu o tom rozhodol Čulák. Hostia viedli po góle Adama Zlahohávka, v druhom polčase premenili oba tímy pokutové kopy a keď Hlávek vyrovnal na 2:2 zdalo sa byť o deľbe bodov rozhodnuté. Napokon však spomínaný Čulák vybavil tri body pre Brestovany.

Košolná porazila Naháč na jeho pôde 7:0. Dva góly víťazov dal striedajúci Kosnáč, po jednom presnom zásahu zaznamenali Chudjak, Volek, Homoľa, Holekši a Hrušovský.

Kátlovce remizovali s Hrnčiarovcami 3:3 po divokom priebehu zápasu. Po góle Brimusa viedli hostia, ale gólmi Adama Pavlíka a Romana Hlavatoviča bolo skóre razom v prospech Kátloviec. Lenže Ivan Jedinák do polčasu vyrovnal a keď mladší z dvoch Petrov Vozárov poslal Hrnčiarovce do vedenia v 88. minúte, zdalo sa byť o víťazovi rozhodnuté. Bod pre domácich zachránil v poslednej minúte Adam Pavlík, hoci jeho celok už hral bez vylúčeného Romana Hlavatoviča.

Ani vedúci gól v prvej minúte od Kamenického nezaskočil Ružindol a po troch góloch vyhral nad Dolnými Orešanmi 3:1. Ešte v prvej časti hry otočili skóre Moncman a Synak, v 66. minúte pridal poistku Bartoš.

Dobrá Voda porazila na domácej tráve Suchú 4:2. Na polčasových 1:1 nadviazali domáci po zmene strán ešte tromi gólmi, kým hostia iba jedným. Suchá pomohla súperovi aj dvomi vlastnými gólmi, v každom z polčasov si strelila jeden.

Bučany v dueli s Bohdanovcami od začiatku dominovali. Skóre zápasu otvoril do prázdnej brány Vančo. Hostia pôsobili veľmi odovzdane a domáci to využívali na rýchle útoky do otvorených priestorov. Do polčasu sa ešte presadili Bunček s Benkom, títo dvaja v druhom polčase doslova roztrhali hosťujúcu obranu, Benko strelil päť gólov, Bunček tri. Celé domáce mužstvo pôsobilo veľmi dobre a schuti si zastrieľalo a vyprevadilo hostí z Bohdanoviec po debakli 11:0.

SWAN 7. LIGA A –28. KOLO:

Trstín – Brestovany 2:3 (0:1)

Góly: 51. Palkovič (z pen), 88. Hlávek – 6. A. Zlatohlávek, 75. Vidovič (z pen), 90. Čulák

TRSTÍN: Zuzčák – Obselka, Palkovič, Miškovič, Štibraný, Vavro, Taranda, Boledovič, Vörös, Fedor, Hlávek (Vajsábel)

BRESTOVANY: Kostolanský – Rendek, D. Zlatohlávek, Dorčiak, Rejduga, Sládeček, Wesolowski, Kollár, Spevák, Čulák, A. Zlatohlávek (Bošácky, Toráč, Vidovič, Vyskoč)

Naháč – Košolná 0:7 (0:2)

Góly: 17. Chudjak, 44. Volek, 55. a 71. Kosnáč, 79. Homoľa, 84. Holekši, 89. Hrušovský

NAHÁČ: Sollár – Kákoni, Maška, Zajíček, P. Lopatka, Fančovič, Holický, Marcel Sersen, Martin Sersen, Boledovič, D. Lopatka

KOŠOLNÁ: Hudek – Bobok, Martinkovič, Holekši, Zachar, Volek, Homoľa, Chudják, Mesíček, Sládeček, Hrušovský (Kosnáč, Magula)

Bučany – Bohdanovce 11:0 (3:0)

Góly: 8. a 58. Vančo, 30., 47. a 74. Bunček, 65. Paulovič, 42., 62., 71., 76. a 82. Benko

BUČANY: Jamrich – Vančo, Malich, Bunček, Zubčák, Benko, Paulovič, Mračník, Tanáč, Ryšavý (Loti, Tomaškovič, Suchoň)

BOHDANOVCE: Kopúnek – Nádaský, Sanny, Arpáš, Heriban, Kover, Kosík, Janec, Novosedlík, Braniša, Brestovanský (D. Palšovič, I. Palšovič)

Kátlovce – Hrnčiarovce 3:3 (2:2)

Góly: 32. a 90. A. Pavlík, 35. R. Hlavatovič – 26. Brimus, 45. Jedinák, 87. Vozár

ČK: 89. R. Hlavatovič

KÁTLOVCE: Jurkas – Krchnár, Hupka, Sliva, R. Hlavatovič, Uváček, Kobetič, T. Pavlík, Slovák, Vyhlidal, A. Pavlík (Šimončič, Zemko,

HRNČIAROVCE: Riha – Serbák, Kralovič, Lukačik, Vozár, Hruška, Kyselica, Jedinák, Vozár, Púchly, Brimus (Banič, Jankoľa)

Ružindol – Dolné Orešany 3:1 (2:1)

Góly: 26. Moncman, 32. Synak, 66. Bartoš – 1. Kamenický

RUŹINDOL: Uhlár – Vernillat, Minarovič, Horváth, Tollarovič, D. Turoň, Kubíček, Moncman, Vrždiak, Synak, Bartoš (Bardáč)

D. OREŠANY: Hirner – T. Kollár, Rabara, Augustín, Novák, Hronský, Pospíšil, Šaštinský, Kamenický, Tóth, Ščasný (Fogel, Martišovič, R. Kollár)

Dobrá Voda – Suchá 4:2 (1:1)

Góly: 8. a 68. vlastný, 80. Heltko, 87. Lukačovič (z pen) - 44. Januš, 46. Slovák

D. VODA: Krížik – Klčo, Jantoš, Jankovič, Ondruška, Dubrava, Novák, Benedikovič, Danko, Heltko, Paldan (Hrašna, Lukačovič, Chmela)

SUCHÁ: Sloboda – Hrušovský, Valovič, Neumann, Miksád, Januš, Rogel, Lošonský, Slovák, Cuninka, Macko (Fridrich, Lužák)

Modranka – Biely Kostol 4:4 (0:4)

Góly: 56. a 64. L. Péchy, 68. Hajko, 71. Sekera – 7. a 18. Daniška, 31. L. Jurina, 36. Sládeček

MODRANKA: Haluzický – Gumbír, Rakický, Križan, Huščava, Sekera, L. Péchy, Hajko, Novota, Kučík, P. Péchy (Valent, Sekera, Zvolenský, Mačák)

B. KOSTOL: Hanzel – Ostrihoň, Stacho, Samák, Čmehýl, M. Jurina, Daniška, Gažovič, Sládeček, L. Jurina, Ľ. Adámek (Kuzma)

voľno: Pavlice

1   Pavlice 26 23 2 1 133:28 71
2   Modranka 26 20 4 2 90:25 64
3   Biely Kostol 26 17 4 5 112:41 55
4   Bučany 26 17 3 6 83:39 54
5   Kátlovce 26 16 4 6 70:41 52