Bývalé hádzanárske esá sa stretnú na turnaji v Trnave

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/24539-byvale-hadzanarske-esa-sa-stretnu-na-turnaji-v-trnave/byvale-hadzanarske-esa-sa-stretnu-na-turnaji-v-trnave/

Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na mená z majstrovského kolektívu Lokomotívy Trnavy.

Góly príde tak ako pred rokom aj tentoraz strieľať i trnavský majster Igor Gregůrek. Foto: Ján Král

 

V Trnave sa po roku opäť stretnú niekdajší výborní hádzanári. Palubovku mestskej športovej haly v sobotu 1. septembra obsadia hráči a hráčky, ktorí v minulosti písali zlaté písma klubovej histórie. O víťazstvo si to rozdajú na Turnaji starších pánov a skúsených hádzanárok.

 

V akcii sa predstavia aj hádzanári, ktorí sa podieľali na zisku majstrovského titulu trnavskej Lokomotívy, vôbec prvého v samostatnej slovenskej lige.

 

Okrem nich sa môžu fanúšikovia tešiť aj na ďalšie známe mená z Trnavy či okolitých klubov. Účasť predbežne potvrdili esá ako Igor Gregůrek, Ondrej Sakar, Stanislav Demovič, Peter Lužák, Branislav Augustín, Karol Baran, Ľubomír Ivanovič, Marián Šupík a mnohí ďalší.

 

"Ide nám o oživenie si spomienok na zašlú slávu trnavskej hádzanej, ktorá bola v meste veľmi populárna.  Chceme sa stretnúť so spoluhráčmi aj protihráčmi a oživiť spomienky na zápasy, ktoré sme hrávali proti sebe," hovorí za usporiadateľov Maroš Ruman.

 

Turnaj sa začne o 8:00 otváracím súbojom medzi Lokomotívou Trnava a Holíčom. Sled duelov bude pokračovať až do 17:00, pre divákov je vstup zdarma, pripravený bude aj bufet.

 

V mužskej časti turnaja sa popri domácej Lokomotíve predstavia aj Holíč, Pezinok, Pozdní zběr Olomouc či Výber regiónu.

 

Ženské družstvá organizátorom potvrdili Nitra, Stupava, Partizánske, Šaľa a samozrejme Trnava.

 

Podujatie sa uskutoční s podporou trnavskej radnice.

Ján Král | 21.8.2018 | Hádzaná | https://www.trnavskyhlas.sk