Futbal, 7. liga A: Ružindol porazil Modranku, Bučany dali Bíňovciam štvorku

Brestovany nestačili na Hrnčiarovce nad Parnou. Domáci prehrávali už v polčasovej prestávke vysoko 0:4, keď sa do čierneho triafali Palkovič, Sedlický a dvakrát Brimus. Porážku Brestovian korigoval v 71. minúte z pokutového kopu Toráč.

Ružindol si úspešne zmeral sily s Modrankou. Foto: Ján Král

Úvod zápasu Bučany - Bíňovce síce patril hosťom, ktorí sa nasťahovali na domácu polovičku, ale Bučany hneď z prvej šance skórovali po zakončení Bunčeka.

Domáci pokračovali v kombinačnej hre, Bíňovce sa snažili hrať ofenzívne, ale utlmil ich druhý gól po dorážke Šrámeka. Polčas uzavrel krásnou strelou Paulovič.

Po zmene strán sa hra vyrovnala, ale viac šancí mali predsa len domáci. Bíňovce chceli hrať aj za stavu 0:3 futbal, lenže výsledkový sumár uzavrel po prihrávke Bunčeka Vančo.

---
V stretnutí medzi Bohdanovcami a Bielym Kostolom padlo osem gólov. Po nerozhodnom prvom polčase, v ktorom sa obe mužstvá presadili dvakrát, udreli štyrikrát v rade hostia, ktorých poslal do vedenia v 68. minúte Jurina, následne ho napodobil hetrikom aj Peter Hoblík. Biely Kostol porazil Bohdanovce 6:2.

---
Trstín – Dolné Orešany 4:2. Domácich poslal do vedenia v 17. minúte Jakub Taranda, na ktorého presný zásah odpovedal ešte v prvom dejstve Andrej Tóth.  Po zmene strán dvakrát skóroval trstínsky Martin Sersen.

---

Hostia síce znížili z kopačky Andreja Kamenického, lenže v nadstavenom čase spečatil víťazstvo Trstína Jakub Taranda. V zápase skončil po dvoch žltých kartách domáci Sersen. Rovnako dopadol aj na druhej strane Vandák.

--
Ružindol potešil fanúšikov v zápase proti Modranke. Domáci zvíťazili 2:1. Skóre stretnutia otvoril Matej Tomašovič. Po zmene strán síce vyrovnal Andrej Rakický, lenže Ružindolu zabezpečil triumf v 72. minúte Marian Moncman.

SWAN 7. liga A – 3. kolo:

Brestovany – Hrnčiarovce nad Parnou 1:4 (0:4)
Góly: 71. Toráč (pen) - 2. Palkovič, 21. a 38. Brimus, 40. Sedlický
BRESTOVANY: Tomík – Rendek, D. Zlatohlávek, Bošácky, Sládeček, Vyskoč, A. Zlatohlávek, Kollár, Vidovič, Spevák, Zelenay (Sládeček, Toráč, Dorčiak)
HRNČIAROVCE: Riha – Sedlický, Kralovič, Serbák, Palkovič, Pilíšek, Banič, Jedinák, Vozár, Brimus, Púchly (Banič, Masár)

Úvodný gól Hrnčiaroviec:

Bučany – Bíňovce 4:0 (3:0)
Góly: 9. Bunček, 23. Šrámek, 45. Paulovič, 81. Vančo
BUČANY: Jamrich – Vančo, Bunček, Šrámek, Zubčák, Belák, Paulovič, Mračník, Janák, Loti, Rafi (Hlučil, Krištofovič)
BÍŇOVCE: Dekan – M. Kostolanský, Halaša, Rajnoha, Krajčovič, I. Kostolanský, Ľ. Čech, Petrovič, Králik, Kumančík, M. Čech (Opálek, Malovec)

Bohdanovce – Biely Kostol 2:6 (2:2)
Góly: 25. Kover, 38. Chudý – 17. a 34. Sládeček, 68. Jurina, 74., 89. a 90. Hoblík
BOHDANOVCE: Kopúnek – Kover, Arpáš, Janec, Doboš, Minarovič, Palšovič, Sanny, Novosedlík, Heriban, Chudý (Dufek, Faga, Palšovič)
BIELY KOSTOL: Indrišek – Adámek, Stacho, Kopčan, Gažovič, Malina, L. Jurina, Sládeček, Nagy, Jurina, M. Čmehýl (Daniška, Semanko, Balažovič, Hoblík, Samák)

Trstín – Dolné Orešany 4:2 (1:1)
Góly: 17. a 90. Taranda, 60. a 70. Sersen,  – 44. Tóth, 85. Kamenický
ČK: 83. Sersen – 64. Vandák
TRSTÍN: Zuzčák – Přikryl, Klokner, Štibraný, Obselka, Vajsábel, Vavro, Taranda, Marc. Sersen, Mart. Sersen, Maška (Hetteš)
DOLNÉ OREŠANY: Lipovský – Braniš, Hronský, Vandák, Pospíšil, Zajíc, Kamenický, Novák, Tóth, Šaštinský, Kulíšek (Zelenák, Kollár)

Ružindol – Modranka  2:1 (1:0)
Góly: 26. Tomašovič, 72. Moncman – 58. Rakický
RUŽINDOL: Uhlár – Babka, Karády, Horváth, Minarovič, Matula, Penyak, Moncman, Bartoš, Tomašovič, Synak (Gruchalák, Kubíček, Tollarovič, Janeček, Turoň)
MODRANKA: Špernoga – Zvolenský, Huščava, Gumbír, Sekera, Novota, Fančovič, Kučík, Gergely, Mačák, Dulgheru (Rakický, Duchoň, Lančarič)

Suchá nad Parnou – Dobrá Voda (odohrá sa 29. augusta, 17.30 hod.)

Kátlovce – Košolná (odohrá sa 10. novembra, 14.00 hod.)