Futbal, 7. liga A: Biely Kostol vyučoval Trstín, V Modranke sa nedohralo

Biely Kostol, Ružindol a Bučany. To sú tri tímy, ktoré majú aj po štvrtom kole SWAN 7. ligy A v tabuľke plný počet bodov.

Lukáš Jurina (vľavo) strelil za Biely Kostol proti Trstínu dva góly. Foto: Ján Král

Súťaž vedie o skóre pre svojimi súpermi Biely Kostol, ktorý rozobral Trstín a strelil mu deväť gólov. Vidno, že tím nestojí na jednotlivcoch ale na kolektíve, do streleckej listine sa totiž za domácich zapísalo až šesť hráčov. Za hostí dvakrát korigoval Vajsábel na 9:2.

---

Ružindol nadviazal na rozprávkový úvod súťaže v Dolných Orešanoch, kde zvíťazil 5:2. Hostí poslal do vedenia z priameho kopu Synak. Domáci vyrovnali po rohu hlavičkou Tótha, zakrátko ale Synak Synak na zadnej žrdi zasunul do siete pas Matulu.

V druhom polčase sa hralo za intenzívneho dažďa, š čím sa lepšie vysporiadali Ružindolčania. Bartoš zvýšil hlavou po rohovom kope na 1:3 a rovnaký hráč sa neskôr zapísal do listiny strelcov aj strelou od žrde.

Dolnoorešanci ešte vykresali iskierku nádeje, keď Braniša dorazil Kulíškov priamy kop, ale výsledku dal definitívnu podobu Synak v 78. minúte, čím spečatil svoj hetrik.

---

Hrnčiarovce s Bohdanovcami najprv prehrávali, potom v zápase viedli, aby napokon remizovali 3:3. V zápase ako na hojdačke strieľali góly za domáci Vozár, Pilíšek Jedinák, za hostí Minarovič, Chudý a Ivan Palšovič.

---

Košolná vyhrala nad Brestovanmi jednoznačne 6:0. Hostia sa však rozsypali až v závere. Do 70. minúty viedli domáci dvojgólovým rozdielom, potom ale prišli hostia o vylúčeného Vidoviča, ktorý si pustil jazyk na špacír voči rozhodcovi a Košolná pridala ďalšie góly, z toho dva z penalty.

---

Duel Modranka – Suchá nad Parnou sa skončil predčasne po prvom polčase. Ten vyhrali domáci jednoznačne 5:0, keď sa blysol hetrikom Richard Sekera. Na druhé dejstvo hostia nenastúpili. Na zápas pricestovali len desiati, aj to im ešte museli s počtami pomôcť hráči nad 40 rokov Ľuboš Fridrich, Marian Miksád a Pavol Valovič. Hostí čaká kontumácia, výsledok zostane ponechaný, Suchú však neminia pokuta.

SWAN 7. LIGA A – 4. KOLO:

Bíňovce – Dobrá Voda 1:1 (1:0)

Góly: 19. Opálek – 72. Ondruška

BÍŇOVCE: Dekan – Kostolanský, Halaša, Rajnoha, Ľ. Čech, M. Čech, Petrovič, Opálek, Malovec, Královič, Kumančík (Strečanský, Ryšavý)

VODA: Krížik – Klčo, Prvý, Jantoš, Ondruška, Marek Maška, Dubrava, Danko, Novák, Benedikovič, Macko (Hrašna)

Dolné Orešany – Ružindol 2:5 (1:2)

Góly: 30. Tóth, 70. Braniš – 15., 32. a 78. Synak, 55. a 63. Bartoš

OREŠANY: Lipovský – Braniš, Kulíšek, Pospíšil, Zajíc, Hronský, Kamenický, T. Kollár, T. Novák, Tóth, Volner (Rábara, Zelenák)

RUŽINDOL: Gomola – Karády, Minarovič, Matula, Penyak, Moncman, Bartoš, Tomašovič, Synak, Kubíček, Janeček (Drmola, D. Turoň, Tollarovič)

Biely Kostol – Trstín 9:2 (6:0)

Góly: 11. a 86. L. Jurina, 13. Ostrihoň, 14. Hoblík, 17. Stacho, 25. a 33. M. Jurina, 58. a 83. Gažovič – 63. a 67. Vajsábel (druhý z pen)

B. KOSTOL: Svitek – Adámek, Stacho, Gažovič, Malina, L. Jurina, Nagy, M. Jurina, Čmehýl, Hoblík, Ostrihoň (Daniška, Balažovič, Pocisk, Pösinger)

TRSTÍN: Sollár – Zuzčák, Přikryl, Klokner, L. Štibraný, Obselka, Vajsábel, Vavro Taranda, Sersen, Lopatka

Hrnčiarovce – Bohdanovce 3:3 (1:2)

Góly: 45. Vozár, 51. Pilíšek, 59. Jedinák – 19. Minarovič, 34. Chudý, 60. I. Palšovič

HRNČIAROVCE: Šoš – Sedlický, Serbák, Palkovič, Trubač, Pilíšek, Lukačik, Kankara, Jedinák, Vozár, Brimus (Púchly, Banič, Masár)

BOHDANOVCE: Prekop – Arpáš, Minarovič, I. Palšovič, Doboš, Novosedlík, Heriban, Chudý, Braniša, Greguš, Peňák (D. Palšovič)

Košolná – Brestovany 6:0 (2:0)

Góly: 16. Karas, 18. Volek, 71. Holekši (pen), 76. Čavara, 82. Hrušovský, 85. Homoľa (pen)

ČK: 70. Vidovič (Brestovany)

KOŠOLNÁ: Hudek – Bobok, Danišovič, Karas, A. Volek, Martinkovič, Holekši, Homoľa, Čavara, Mich. Sládeček, Hudek (Hrušovský, Mesíček)

BRESTOVANY: Tomík – Rendek, D. Zlatohlávek, Toráč, Bošácky, A. Sládeček, Kollár, Vidovič, Kadlec, Zelenay, A. Zlatohlávek (Vyskoč, Spevák, Mar. Sládeček, D. Dorčiak)

Modranka – Suchá nad Parnou 5:0 (5:0) - nedohrané

Góly: 9., 21. a 41. R. Sekera, 27. Valko, 31. Rakický

MODRANKA: Špernoga – Hučšava, Gumbír, Sekera, Novota, Fančovič, Kučík, Gergely, Rakický, Valko, Križan

SUCHÁ: Sloboda – Mário Miksád, Neumann, Zošák, Tibenský, Puškáš, Rogel, Valovič, Marian Miksád, Ľ. Fridrich

JÁN KRÁL

Bučany zlomili s Kátlovcami prekliatie

Na ťažkom teréne sa v Bučanoch hral výborný futbal z oboch strán. Kátlovce boli v prvom polčase nebezpečné, ťažili zo zisku lôpt v strede poľa. Hostia sa ujali vedenia po kolmej prihrávke, keď lopta preskočila Janákovi cez nohu a Daniel Sliva už zakončil presne.

Domáci zbrane nepoložili a tlačili sa dopredu. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól po akcii Vančo, Bunček, Paulovič, ktorú zakončil po dravom prieniku Šrámek.

V druhom polčase začali lepšie Kátlovce, ale šance si nevytvorili, naopak domáci využili štandartku Vančom a potom už zápas kontrolovali. Tretí gól strelil výborne hrajúci Paulovič, keď zúžitkoval akciu z ľavej strany a prestrelil inak veľmi dobre chytajúceho Baniča v bráne hostí.

Tri body zostali doma a zdá sa, že pre Bučany už Kátlovce nie sú prekliate.

Bučany – Kátlovce 3:1 (1:1)

Góly: 39. Šrámek, 72. Vančo, 80. Paulovič – 22. D. Sliva

BUČANY: Jamrich – Vančo, Bindics, Malich, Bunček, Šrámek, Zubčák, Paulovič, Belák, Mračník, Janák (Macko, Rafi, Krška, Suchoň)

KÁTLOVCE: Banič – Vagovič, Kobetič, D. Sliva, Mar. Hlavatovič, Pet. Uváček, M. Sliva, Gajarský, R. Hlavatovič, Babečka, A. Uváček (Zemko)