Žigmund sa oficiálne vzdal kandidatúry, z volieb odstúpil aj Machovič

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/25140-zigmund-sa-oficialne-vzdal-kandidatury-z-volieb-odstupil-aj-machovic/zigmund-sa-oficialne-vzdal-kandidatury-z-volieb-odstupil-aj-machovic/

Možnosť vzdania sa kandidatúry sa skončila 48 hodín pred začiatkom volieb, teda dnes o 7:00.

Stanislav Žigmund ohlásil vzdanie sa kandidatúry už po debate v RTVS, medzitým svoje rozhodnutie aj zoficiálnil. Foto: Ján Král

 

V Trnave sa vzdal kandidatúry v nadchádzajúcich komunálnych voľbách zaregistrovaný kandidát na post primátora Stanislav Žigmund (Strana rómskej koalície) a kandidát na poslanca Jozef Machovič (Slovenská národná jednota – Strana vlastencov).

 

Agentúru SITA o tom informovala zapisovateľka Mestskej volebnej komisie Vlasta Mišíková. Možnosť vzdania sa kandidatúry sa skončila dnes o 7:00.

 

O hlasy voličov sa tak bude v sobotu 10. novembra uchádzať sedem kandidátov na primátora a 154 kandidátov na 31 poslaneckých miest.

 

Na funkciu primátora kandiduje Peter Bročka (nezávislý kandidát), Marián Galbavý (nezávislý kandidát), Rastislav Mráz (KDH, SZS, SDKÚ-DS), Peter Ondrejka (nezávislý kandidát), Vanesa Šteinereová (nezávislá kandidátka), Peter Tomeček (Národná koalícia) a Igor Válek (Smer-SD, SNS).

 

O vedení mesta na ďalšie štyri roky môže rozhodnúť viac ako 54-tisíc oprávnených voličov.

 

Komunálne voľby sa na Slovensku budú konať 10. novembra, volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00.

 

SITA

prispievatelia | 8.11.2018 | Voľby | https://www.trnavskyhlas.sk