V Pastuchove bude starosta aj zastupiteľstvo zo Smer-u, nemajú protikandidátov

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/25159-v-pastuchove-bude-starosta-aj-zastupitelstvo-zo-smer-u-nemaju-protikandidatov/v-pastuchove-bude-starosta-aj-zastupitelstvo-zo-smer-u-nemaju-protikandidatov/

Všetkým kandidátom v obci pri Hlohovci stačí jeden hlas.

Volebná komisia v Pastuchove nebude mať s rátaním hlasov problémy. Foto: pm

 

Komunálnym voľbám v Pastuchove chýba typické volebné napätie. Kandidátovi na starostu, aj všetkým kandidátom na poslancov, stačí na zvolenie jediný hlas.

 

Starostom Pastuchova chce byť len Daniel Tejkal (Smer-SD) a do obecného zastupiteľstva kandiduje len päť kandidátov Smeru – SD, aj keď obec má mať sedem poslancov.

 

Podľa predsedu miestnej volebnej komisie Dušana Harušťáka budú v priebehu budúceho roku v dedine doplňujúce voľby, keďže obecnému zastupiteľstvu budú chýbať dvaja poslanci.

 

Aj keď Pastuchovčania nemajú vo volebnej miestnosti veľmi na výber, voliť predsa len prichádzali.

 

,,Máme 740 oprávnených voličov, dopoludnia ich prišlo voliť 48. Vyššiu účasť očakávame poobede, kedy ľudia vyjdú do ulíc na prechádzky a večer očakávame mládež,“ povedal Harušťák.

 

V Pastuchove už poznajú meno starostu aj piatich poslancov. Foto: pm

 

 

Prečo nepostavila okrem najsilnejšej politickej strany kandidátov žiadna iná politická strana je podľa neho ťažko vysvetliť.

 

Pripustil však, že v minulosti boli v samospráve dediny isté problémy, o ktorých však nechcel hovoriť, a nezáujem občanov o veci verejné môže byť ich dôsledkom.

 

SITA

prispievatelia | 10.11.2018 | Voľby | https://www.trnavskyhlas.sk