Dvaja súrodenci starostami: Miroslav Ledecký nasleduje v Drahovciach svojho brata

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/25178-dvaja-surodenci-starostami-miroslav-ledecky-nasleduje-v-drahovciach-svojho-brata/dvaja-surodenci-starostami-miroslav-ledecky-nasleduje-v-drahovciach-svojho-brata/

Rodák zo Spišského Hrhova Miroslav Ledecký žije v Drahovciach už tri desaťročia, teraz si ho zvolili za starostu.

Miroslav Ledecký (vľavo) sa angažuje aj v spolku kominárov. Osobne sa pozná aj s viacerými športovcami, napr. aj hokejistom Tomášom Marcinkom. Foto: archív ml

 

Novým starostom Drahoviec v okrese Piešťany sa stal Miroslav Ledecký, brat dlhoročného starostu Spišského Hrhova Vladimíra Ledeckého.

 

Kým v Spišskom Hrhove doterajší starosta nemal protikandidáta, v Drahovciach ich o kreslo starostu súperilo až šesť.

 

Vladimír Ledecký (52-ročný) je v Spišskom Hrhove starostom už dvadsať rokov, jeho projekt integrácie Rómov do spoločnosti je dávaný za vzor doma i v zahraničí.

 

O dva roky starší Miroslav Ledecký sa stal starostom prvýkrát, dve volebné obdobia bol v Drahovciach zástupcom starostu.

 

„Som neskutočne naštartovaný a nabudený na všetko, čo by sa tu dalo robiť. Perspektívu vidím v založení obecnej firmy, kde sa len človek pozrie, všade treba niečo robiť,“ povedal Miroslav Ledecký agentúre SITA ešte pred voľbami.

 

Najväčším problémom Drahoviec je chýbajúca kanalizácia. Takýto veľký projekt je podľa Ledeckého možné riešiť len s pomocou európskych peňazí, obec by to z vlastného rozpočtu v žiadnom prípade nezvládla.

 

Starší z bratov Ledeckých sa ako kominár angažuje v kominárskych profesných organizáciách, stará sa o fanklub lyžiarky Petry Vlhovej, šéfuje Slovenskému koseckému spolku a cestuje po svete.

 

SITA

prispievatelia | 12.11.2018 | Voľby | https://www.trnavskyhlas.sk