Spartak prehral v Ružomberku a spadol v tabuľke na ôsme miesto

Trnavčania v lige pokračujú v nevýrazných výkonoch a výsledkoch.

Ružomberok išiel do vedenia v 11. minúte. Daniel si nabehol do šestnástky na prihrávku Takáča, na päťke našiel Gereca a ten po zemi napriek snahe stopéra Tótha zabrániť gólu poslal loptu do siete.

Trnavčania mohli vyrovnať po rohu, Yilmaz hlavou mieril nad. Neskôr chýbali Miesenböckovi po Jirkovej prihrávke za obranu len centimetre, aby zakončil.

V 53. minúte fauloval Janso v šestnástke Daniela a Twardzik z penalty zvýšil na 2:0. Zakrátko vyslal nebezpečný projektil na Chudého Urdinov. Na opačnej strane mal gól na kopačke Yilmaz, jeho strelu z hranice šestnástky však Macík pekným zákrokom zneškodnil.

Yilmaz prinútil Macíka k zákroku aj v 76. minúte, úspešnejší bol opäť brankár Ružomberka.

Ružomberok definitívne rozhodol v 78. minúte. Po nedorozumení trnavskej defenzívy a strate lopty vo vlastnej šestnástke dostal okamžite prihrávku nekrytý Kostadinov a pohotovo pridal tretí úder.

Chudý musel v ďalšom priebehu ešte zasahovať po bombe Twardzika, neskôr nebezpečne pálil Mustedanagič.

Spartak sa napokon dočkal čestného zásahu, v 88. minúte znížil na konečných 3:1 po rohovom kope Yilmaz, keď využil chybu obrancu, ktorý zluftoval centrovanú loptu a pohotovo trafil do siete. Pre Yilmaza to bol tretí gól v treťom súťažnom stretnutí za sebou.

Trnava mohla ešte skórovať, lenže Skhirtladze namieril z hranice pokutového územia vedľa.

Spartak padol už na ôsme miesto tabuľky, o tri body sa pred neho dostali Nitra aj Michalovce. Iba o skóre zaostáva Trenčín a o bod Podbrezová.