Trakovická interliga: Atletico Družba rekordne prehralo, Galanová o skóre na čele

Trakovická interliga má za sebou prvú tretinu, diváci stále nevideli nerozhodný výsledok. V sobotu znel potlesk na otvorenej scéne po zápase FC Štrkáči - Guadalajara. FTC interliga Trakovice má opäť nového lídra, tentoraz Galanovú, ktorá vedie o skóre pred Štrkáčmi. Galanová sa v nedeľu vytrápila s Husqvarnou, keď duel otočila v závere.

Tímu LMV Hoffenheim sezóna zatiaľ nevychádza podľa predstáv. Foto: archív ph

5. kolo, sobota:

Galanová - LMV Hoffenheim 11:1 (6:0)

Góly: Kubička 3, Sobkuliak, Černai, Vilček 2, Šajter 3, Jančička - Trokan

December symbolicky otvoril povrch a la Winter classic. Hoffenheimu mal vyhovovať, ale od úvodu hral oslabovku pre slabú dochádzku. Do polčasu Galanová nadelila tenisového kanára a v druhom polčase sa skóre zastavilo na troch rovnakých číslicach 11:1.

FC Loky - Partyboys 2:12 (0:5)

Góly: Dibala 2 - Husár 5, vlastný, Hlatký, Bališ 5

FC Loky, bez brankára a so slabšou dochádzkou, Partyboys prekvapujúco nekládla odpor. V útoku Loky strieľala góly len akvizícia z Argentíny - zbernoláčený Dibala. Partyboys sa vrátil späť do boja o popredné umiestnenia v novej kolekcii dresov, bez svojho dua najviac komentujúcich hráčov Kubiš/ Ščasnovič.

FC Štrkáči - Guadalajara 3:2 (2:2)

Góly: M. Srnec, vlastný, J. Krajčovič - D. Paulovič, vlastný

ŽK: M. Srnec - Loskot

Prvý raz po zápase zaslúžený potlesk v sezóne od divákov. To hovorí o tom, aké stretnutie sa odohralo na záver sobotného dňa. Štrkáči išli do vedenia Srncom a po vlastenci bolo vedenie 2:0. Guadalajara odpovedala do prestávky a bolo 2:2. Štrkáči mali viac šancí, boli ofenzivnejší, tvorili. Guadalajara bojovala, najlepší strelec mužstva Halás pri troche šťastia mohol majstrovi dať šach - mat. Štatistici zapisovali už prvú remízu ročníka, ale Krajčovič v poslednej minúte vsietil za Štrkáčov víťazný gól.

Atletico Družba - Goldenboys 0:27 (0:13)

Góly: Bindics 9, Baranovský 2, Peško 5, Klimo 3, vlastný, Bango 5, Cibulka 2

Gólový rekord bol opäť prekonaný. Goldenboys v súboji nováčikov uštedrili Atleticu Družba historický pakel 0:27. Bindics v sezóne stanovil deviatimi gólmi individuálny rekord kanoniera v zápase a aktuálne tróni na čele tabuľky strelcov.

6. kolo, nedeľa:

FC Partyboys - Atletico Družba 26:0 (13:0)

Góly: Taraba 7, Bališ 8, Matúšek 2, Hlatký 3, Husár, Kubiš 5

Nedeľný skrátený program odštartoval súbojom Dávida proti Goliášovi. Družba nastúpila o hráča v poli menej a v 12. minúte viedli Partyboys 10:0. O zápase bolo rozhodnuté rýchlo a Partyboys nakoniec chýbal gól k vyrovnaniu rekordu interligy.

Goldenboys - FC Štrkáči 1:8 (1:3)

Góly: Bindics - Orolín 4, Sedlák 2, Janovič, M. Srnec

Bitka neporazených skončila veľmi jednoznačne. Štrkáči viedli gólom Orolína, ale Bindics krásnym zásahom vyrovnal. Na rozdiel dvoch gólov odskočil majster ešte do prestávky. Janovič asi pred zápasom pozeral zostrihy z MS 2010 z JAR zápas našich proti Taliansku a hlavne gól Kopúnka, ktorý napodobnil. V druhom polčase si Goldenboys vylámali zuby na vynikajúcom brankárovi Mirovi Krajčovičovi. Štrkáči sa zastavili na ôsmich gôloch.

Po tretine súťaže už je len jeden tím, ktorý nestratil ani bod a to majster FC Štrkáči.

Husqvarna - Galanová 1:2 (1:0)

Góly: vlastný - Masnica, Zdenek

ŽK: Blažo, Skurčák (obaja Husqvarna)

ČK: Galbavý - Sobkuliak (mimo ihriska - po stretnutí)

Súperi odohrali zatiaľ najemotívnejšie stretnutie. Husqvarna autovou rozohrávkou nachytala Galanovú a viedla. Odvtedy takticky zdržovala, zakopávala lopty, otáľala s rozohrávkou. Nepomohlo, Galanová vyrovnala.

Husqvarna sa neskôr dožadovala ruky pokutovom území, ktorú arbitri videli, ale podľa ich názoru nebola v rozpore s pravidlami. V závere gól Zdeneka katapultoval Galanovú na čelo tabuľky, vďaka lepšiemu skóre s FC Štrkáči.

Treba dodať Galanová má o zápas viac a i horší vzájomný, ktorý na konci súťaže rozhoduje.

Po stretnutí sa čevenalo raz na každej strane po nešportovom správaní.