Trnavské plavecké nádeje priniesli zo Spiša medailové umiestnenia

Na prelome novembra a decembra sa plavci STU Trnava zúčastnili na Zimných majstrovstvách Slovenska starších žiakov v Spišskej Novej Vsi za účasti 285 pretekárov z 51 klubov. V silnej konkurencii štartovalo aj 16 plavcov STU Trnava, ktorí dosiahli výborné výsledky.

Trnavská výprava na Spiši. Foto: archív klubu

Najviac sa darilo Tereze Ožvaldovej, ktorá získala štyri tituly majsterky SR v disciplínach 50, 100 a 200 metrov voľný spôsob, 100 metrov polohové preteky, naviac v disciplíne 200 metrov voľný spôsob vytvorila rekord SR 12-ročných žiačok.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava a svojimi výbornými výkonmi vybojovali medailové umiestnenia. Júlia Jablčníková získala v disciplíne 400 metrov voľný spôsob zlatú medailu.

Výborne plával Patrik Böhman, ktorý zvíťazil v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob. K tomu pridal strieborné medaily v disciplínach 100 a 200 metrov znak a 200 metrov polohové preteky.

Tesne za medailovými priečkami skončili viacerí naši plavci. Hana Dršková obsadila v disciplíne 100 metrov znak šieste miesto.

Simona Slezáková skončila v disciplíne 200 metrov prsia na štvrtom mieste. Ema Novotná obsadila v disciplíne 200 metrov motýlik šieste miesto.

Tomáš Knapík obsadil v disciplíne 100 metrov znak piate miesto a Michal Uhlík skončil v disciplínach 200 metrov znak a 400 metrov voľný spôsob na štvrtom mieste.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 2 strieborné medaily v štafetách 4x50 metrov voľný spôsob žiačky a 4x50 metrov polohové preteky mix, 2 bronzové medaily v štafetách 4x50 metrov voľný spôsob žiačky a 4x50 metrov voľný spôsob mix.

Ani ďalší plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Tamara Belavá, Lucia Brečková, Tamara Búdová, Nela Hlavatá, Tatiana Ostrožlíková, Nina Podmanická, Karina Qayumová a David Delinčák.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerky Tatiany Bergmannovej 18 medailí: 7 zlatých, 8 strieborných a 3 bronzové a úspešne uzavreli zimnú sezónu tejto vekovej kategórie.