Takmerkandidát na prezidenta z Hornej Krupej Martin Konečný prišiel voliť až z Rakúska

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/25918-takmerkandidat-na-prezidenta-z-hornej-krupej-martin-konecny-prisiel-volit-az-z-rakuska/takmerkandidat-na-prezidenta-z-hornej-krupej-martin-konecny-prisiel-volit-az-z-rakuska/

Do volebnej miestnosti meral cestu dlhú štyristo kilometrov, odvolil a išiel opäť štyristo kilometrov na miesto víkendového pobytu.

Farmár Martin Konečný je presvedčený, že o päť rokov budú môcť voliči vo voľbách prezidenta krúžkovať aj jeho meno. Foto: Pavol Machovič

 

Právo voliť prezidenta v sobotu využil aj Martin Konečný, farmár z Hornej Krupej v okrese Trnava.

 

Konečný mal ambíciu, aby medzi kandidátmi na prezidenta bolo aj jeho meno. Odovzdal v Národnej rade SR petičnú listinu s podpismi voličov za jeho kandidatúru, bolo ich však príliš málo, a tak nesplnil stanovené podmienky.

 

Na zaregistrovanie mu chýbalo z potrebných 15-tisíc podpisov viac ako 14 800.

 

Konečný odmieta, že by jeho pokus o kandidatúru bol recesiou. Vysvetľuje, že mal zlé informácie o termíne, do ktorého bolo treba petičné hárky odovzdať.

 

O tom, že post prezidenta si váži, svedčí aj to, že do volebnej miestnosti v Hornej Krupej meral cestu dlhú štyristo kilometrov, keďže má víkendový program v Rakúsku.

 

Po vhodení hlasovacieho lístka meral ďalších štyristo kilometrov späť na miesto víkendového pobytu.

 

O hlasy voličov sa chcel uchádzať preto, lebo mu medzi kandidátmi chýba obyčajný človek, ktorý by mal naozaj blízko k obyčajným ľuďom.

 

„Mám také isté problémy ako každý občan tejto republiky a nezabudol by som na to. Keď je niekto v nejakej vyššej funkcii, zabúda na obyčajného človeka. Takého, ktorý žije napríklad v Hornej Krupej,“ povedal farmár, ktorý chová štyridsať kráv.

 

Napríklad poslanci Národnej rady SR sú podľa neho odstrihnutí od problémov bežných ľudí.

 

Myslí si to aj po vlastných skúsenostiach z parlamentu, kde ho ochrankári usmerňovali, kde sa môže a kde sa už nemôže pohybovať.

 

Keď poslancov požiadal o podporu jeho kandidatúry, drvivá väčšina z nich si podľa neho elektronickú poštu ani neotvorila.

 

Aj keď ten najlepší kandidát Konečnému na hlasovacom lístku chýbal, predsa len si jedno meno v sobotných voľbách vybral.

 

Verí, že o päť rokov už obyvatelia Slovenskej republiky budú môcť krúžkovať aj jeho. Po tohtoročnej skúsenosti je poučený, že so zbieraním podpisov musí začať oveľa skôr.

 

SITA

prispievatelia | 16.3.2019 | Voľby | https://www.trnavskyhlas.sk