Futbalová glosa: Nemov guláš inšpiroval k obratu s Brestovanmi

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Nemo s ocenením zlatá vareška. Foto: archív PV

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Bohdanovce 6:2.

sú dni, na ktoré sa bude s ťažkým Alzheimerom spomínať ešte o 30, 40 rokov. Zabudne sa na veci, ako kde máme topánky, že Kurt Cobain nám už nezahrá, popleteného kapitána a veľa dalších vecí, ale tento výkon zostane v blahej pamäti Hrnčiarioviec.

Predsa len k Brestovanom sa nám viažu nejaké tie zostupové spomienky, dobré však je, že čo bolo, bolo, odohrali sme korektný zápas, ktorý rozhodovská trojica tiež ukočírovala prakticky bez chýb.

Súper minulé kolo vytrápil favorita súťaže a prvých 20 minút u nás nám spravil exkurziu úteku Andyho Duffersona, ked sa plazil kanalizáciou väznice.

Nesúhra, nesúlad a na našej jedenástke voľné pole, Ondrík v plnom behu, lebo on nevie inak len naplno, prvýkrát trafil vingel. Vlastnej brány. 0:1.

Druhá minela, v 17.minúte, zbytočná prudká prihrávka na Matúška, lopta skočila rovno na nohu nabiehajúcemu Sládečkovi, ktorý zvýšil na 0:2.

Dr. Nemo už išiel čerstvo navarený skvelý guláš vylievať do kanála. Všetko si vybavil. Maso, pekné baby, aj náhradného zdravotníka zvolil a toto sme mali mať za odmenu?

Ešteže ho naštartoval po prvé Paťkoló. Po osi Jeďo, Holo, Jeďo, slabšou nohou, teda lavačkou poslal loptu k procivačnej tyči - 1:2, 22.minúta.

Nemo začal rýchlejšie míchat. A zamíchal to tak, že Jeďo ešte prvé šance len tesne minul bránu, ale v 45.minúte už trestal jak Mojsejová Braňa - 2:2.

Také to klasické, gól do kabíny, aby gulášek nezhorkol, vo vzduchu visel okrem vône aj pocit epického obratu, 2:2 polčas.

Potom to vypuklo. Ondrík mal ešte 15 minút, tak do toho vložil všetko. Holo mu v 53. minúte naservíroval další vingel, tentoraz do súperovej brány - 3:2.

Na 4:2 Jeďo. Holo roztiahol ruky a vyzeral jak biletár z Historky, zadržal celú brestovanskú obranu a Ivo pohodlne placírkou. Po Ondríkovom centri.

Všetko toto by však nebolo, nebyť Sedla. On si musí zahrať ešte predzápas. Od 60. minúty horí tráva a také lopty, že serus, čau a nazdáár. Jeho ten prvý polčas bolí, ale ten druhý bolí súpera.

A to sme sa ešte nedostali k Marcelinhovi. Tam to bolí od začiatku. Všetko čisto, ale nekompromisne.

A do zostavy sa hlási ďalší Marcel – Marčelo. Nemá ten rozstrapatený koberec na hlave, ale to odbehá, odjadzdí, odbojuje, dostal šancu na celú zápas a s prehľadom.

A ako tak na to pozerám, uzatvára sa mi každý flek, lebo ťažko bolo niekomu niečo vytknúť.

Sedlo síce ešte Pílku zahnal v prečíslení až k rohovej zástavke, ten však nikým neatakovaný loptu naviedol do súperovej päťky a loptu na podnose pripravil Paťkolóvi - 61.minúta a 5:2.

Ideálny čas na prestriedanie, veľký rukopis na poslednom góle má Danko Trubač, ktorý loptu podkopom poslal za obranu na voľného Pílku, ktorý lobom nedal Tomíkovi v bráne súpera šancu. 72.minúta, Pílka 6:2.

Pravdou však je, chvíľu predtým dvakrát nebezpečne pohrozili z brejkových situácií hostia, prvá strela však zo samostatného nájazdu tesne minula bránu, v druhej šanci Matúška na bránkovej čiare zastúpil spoľahlivý Marcelinho.

Taká krásna sobota a ešte aj ten Nemo taký guláš navaril, nenadarmo dostal tú zlatú varečku, človek by sa aj čudoval, čo sa dá uvariť z tak blbého psa.