Futbalová glosa: Desať kúskov na sobotu, brankár písal pri tyčke statusy

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce nad Parnou - Suchá nad Parnou 10:0.

ružindolská glosa vyjde hádam na sviatok finále pohára, zbúchal som ju v sobotu doobeda v rámci psychologickej prípravy, iba šéfko bol odcestován, tak som ju hodil len do spoločného četu. Kebyva som vedel jak to vypáli, písal by som už 20 rokov predtým.

Nepriaznivú bilanciu so Suchou nad rovnakým potokom sme sa netradične snažili obrátiť v náš prospech od úvodných minút.

Danko dostal šancu od začiatku a po ľavej strane strúhol Garetha Balea, že aj keď na konci akcie mu sálovkárský špic vystihol hrdina zápasu, tak chalan zatavil už v 3. minúte skoro celú pravú suchovanskú stranu.

Suchovanci sú súper, ktorý nám doteraz nesedel. Upustili sme od našej obligátnej 20-minútovky, kedy to lúbime zk... mrvit, iba sme sa nevedeli presadiť.

Na lavičke rezonovalo: "Aby nás to nemrzelo".

Holo, Pílka, Jeďo, Dudko, šance striedali šance a Dudko nám privela schudol, tak v kabíne tipujeme, či trpí na anexiu, alebo bolíviu.

Víťaznú zástavu nakoniec dvihol Milanko. Holo by už mal prestat hrat brvno, tyčka, vingel, tak ale ak to myslel ako prihrávku Milankovi do skĺzačky, klobúk dole.

25. minúta a 1:0.

Milankovi futbal chutil. Gvólinemu išól bývalý hospodár do dóchodku, lebo vedzel jak bude pod ním tráva horet. Preto sme angažovali vyslúžilého hasiča v najlepších rokoch.

A bude mat čo robit.

Tú ohnivú čáru, čo po sebe zanechal, od vlastnej petky po súperovu. Na Jeďov center však dočiahol  iba špičkou kopačky, Dudko však unáhlene poslal loptu za tou Jeďovou spred dvoch týdnov, že by jej smutno nebolo.

To sa hrá, ked to vzadu bola istota. Hostia sa snažili využívať výškovú prevahu v našej šestnástke, tam ale sú v iných bojoch kovaní stopéri.

Celá obrana, klobúčik dole, rozbiehali akcie, Ivušo, Marceliho, Lusky, Milanko...

Radosť pozerať.

Sedlo už asi sfinalizoval kúpu toho distribútora, nebolo badať žiadnu bolesť, neúnavne rozbiehal akcie, odporúčam pozrieť si 35. minútu.

Ivušo poslal do stredového kruhu Sedlovi. Ihrisko patrí jemu. 10 metrov pred 16 kou si ťukne s Jeďom a pošle prihrávku na Pílku.

Ten si tam už v strede predtým vyskúšal všetky velké finesy a dve minúty predtým odjebal dve čisté šance, a on podla mna do stredy brány ešte gól nedal, lebo on musí vigle, alebo z 35 metri, skrátka nejaká pridaná hodnota.

35. minúta Pílka 2:0.

Po najkrajšej akcii zápasu sme to prelomili.

A prečo je Jeďo taký dôležitý, ukazál o 4 minúty na to. Príde až do obrany a vypýta si loptu, odlahčí stred, pošle na Sedla, ten vybojuje, lopta sa vráti, tá putuje na Dudka, ktorý prízemným centrom nájde Peťa, ktorý prízemnou  pomalou pätičkou definitívne zlomil odpor hostí.

Holo, 3:0.

But, no mercy.

Jeďo po Dudkovej prihrávke na dvakrát. Z ťažkej pozície to síce z prvej nevyšlo, ale tú druhú sme vyhádali.

54. minúta a už sme vedeli, že to máme v kešeni. Sedlo už dokonca nebol ani mierne znepokojený, ale ako správny kapitán to zaklincoval.

4:0 a 5:0.

Potom mohol byt už klud, lenže to nemóžete mat hrnčiarovskú lavičku. Trénerko tam pustil 5 namotivovaných bláznov, Paťkoló sa našťastie ukludnil prvým dotykom s loptou a hned: 66. minúta 6:0.

A Dudkovi sa dobre behá po rovine, lebo nevestu má z hornákov, a strihol si svoje klasické sólo s gólovým zakončením.

7.

Danko ich kondične ubehal, ale ako mal dať gól, oproti mu bol skvelý brankár hostí. Ale k lopte sa dostal nenásytný Paťkoló.

8.

Matúško pri tyčke písal statusy. Chvíľama už driemal. Po piatom góle už nešprintoval cez celé hriščo.

A ešte na rozcvičke mi Paťo slubuje, že ma nájde. Šelibárde okrem sprchy. A taký center mi buchol na hlavu, že porád gól.