Futbal, 5. liga: Špačince s rekordným víťazstvom, Horné Orešany zdolali Voderady

Hornej Krupej sa nepodarilo prekvapiť Gbely.

Stredopoliar Hornej Krupej Matej Zaoral. Foto: Ján Král

Vo Zvončíne sa vedenia už v 11. minúte gólom Láclavíka ujali Záhoráci a náskok si udržali celý prvý polčas. V druhom polčase vyrovnával Planeta, o päť minút išli opäť do vedenia hostia vďaka gólu konečného. O deľbe bodov rozhodol Jankovič.

Špačince si na ihrisku v Brodskom urobili strelnicu, keď domácim nasúkali do siete až sedem gólov. Skóre otvoril v 33. minúte gólom z pokutového kopu kapitán hostí Komadel, ešte do polčasu pridal druhýzásah Píš. Krátko po začiatku druhého polčasu pridal tretí gól Lukáč. Potom prišla veľká pätnásťminútovka Špačiniec, počas ktorej skórovali opäť Píš, Cmero, Komadel a Novanský.

V regionálnom derby Horné Orešany – Voderady zostali všetky body doma, domáci ich však zachraňovali až v závere zápasu. Vedenia sa ujali v 23. minúte gólom Baka, v druhom polčase vyrovnával Brestovanský. O konečný výsledok sa postaral až v 89. minúte Babirát. Za zmienku stojí aj osem žltých kariet v zápase, na každej strane po štyri.

5. liga západ – 21. kolo:

Zvončín – Holíč 2:2 (0:1)
Góly: 56. Planeta, 76. Jankovič – 11. Láclavík, 61. Konečný
ZVONČÍN: Strmenský – Bron, Glasa, Lošonský, Brestovanský, Vyskoč, Jankovič, Planeta, Zelenský, Brečka, Matlák (Rumpel, Benkovský)

Brodské – Špačince 0:7 (0:2)
Góly: 33. a 74. Komadel, 39. a 63. Píš, 48. Lukáč, 68. Cmero 77. Novanský
ŠPAČINCE: Janček – Žitný, Hrebenár, Novanský, Komadel, Bango, Konečný, Cmero, Habala, Píš, Maška (Nemček, Lukáč, Ščepka)

Gbely – Horná Krupá 3:1 (1:0)
Góly: 8. Lukáč, 68. Karas, 84. Nemec – 90. Žák
HORNÁ KRUPÁ: Dúcky – Holič, Zaoral, Mikláš, Španka, Heteš, Blaho, Ertl, Fodor, Šiška, Nižňan (Žák, Nádaský)

Horné Orešany – Voderady 2:1 (1:0)
Góly: 23. Bako, 89. Babirát – 60. Brestovanský
HORNÉ OREŠANY: Smolek – Malacký, Drozda, Malý, Križan, Krchavý, Mekký, Meško, Babirát, Bako, Blažo (Taliga, Gonos)
VODERADY: Páleník – Šurina, Rosýpal, Fatranský, Kondákor, Taranda, Tománek, Zelenský, Páleník, Brestovanský, Dubovský (Živický)

Radimov – Moravský Svätý Ján 4:0

Stará Turá – Mokrý Háj 5:0

1        TJ Družstevník Radimov                         17     13    2     2       57:12     41       14
2   TJ NAFTA GBELY 18 13 2 3 48:19 41   14
3   Futbalový klub Bestrent Horná Krupá 18 10 3 5 46:24 33   6
4   TJ Družstevník Špačince 18 9 2 7 39:34 29   5
5   TJ Baník Brodské 17 8 3 6 34:43 27   0
6   OFK Mokrý Háj 17 8 2 7 46:32 26   2
7   TJ Iskra Holíč 19 6 6 7 41:29 24   -3
8   TJ Družstevník Zvončín 17 7 3 7 35:31 24   -3
9   TJ Iskra - Horné Orešany 18 6 2 10 24:40 20   -7