Futbal, 7. liga A: Bohdanovce vyhrali záchranársky súboj v Suchej, Kátlovce vyhrali v Modranke

Hrnčiarovce nad Parnou si s Bíňovcami podelili body po remíze 2:2. Domáci Holovič poslal domácich do vedenia v 36. minúte. Vyrovnanie prišlo až po prestávke po góle Královiča. Domáci sa ale opäť dostali do vedenia zásluhou Pilíška a už to vyzeralo že body zostanú v Hrnčiarovciach. Proti tomu bol ale Bíňovčan Ivan Kostolanský, ktorý v 84. minúte uzavrel na konečných 2:2.

Kátlovská futbalová radosť. Archívne foto: Ján Král

Biely Kostol po výhre 5:1 nad Košolnou naďalej vedie tabuľku SWAN 7. ligy A. Postaral sa o to v zápase najmä Gažovič, ktorý zaznamenal hetrik. Najskôr v 12. minúte otvoril skóre a potom v 48. minúte zvýšoval na 2:0.

Na jeho druhý gól ale odpovedal hosťujúci Greguš, ktorý vrátil Košolnú do zápasu. Gažovič po desiatich minútach od inkasovaného gól zavŕšil spomínaný hetrik, keď premenil pokutový kop.

V 79. minúte už svietilo skóre 4:1, pretože gól si pripísal aj Ostrihoň. Bodku za stretnutím dal v závere Stacho.

V boji o postup aj naďalej zostávajú Bučany, ktoré bodovali v Dolných Orešanoch. Výhru 2:0 pre Bučany zabezpečil najskôr v 38. minúte Bunček, ktorý sa nemýlil z pokutového kopu. Druhú gólovú poistku dal po viac ako hodine hry Benko.

O postupujúcom rozhodne posledné kolo, v ktorom sa Bučany stretnú priamo s Bielym Kostolom.

Modranka sa proti Kátlovciam dostala do vedenia už v ôsmej minúte po zásahu Gumbíra a s týmto stavom odchádzali tímy aj do šatní. V tej hosťujúcej bolo asi cez prestávku dusnejšie, pretože po prestávke prišlo k obráteniu výsledku. Najskôr v 56. minúte vyrovnal Daniel Sliva, po ňom dal na 1:2 Izakovič a o sebe nechal vedieť aj ostrieľaný Kobetič, ktorý uzavrel na konečných 1:3. Na konte má už 41 gólov a vediet tabuľku strelcov pred Sekerom z Modranky, ktorý nenastúpil, keďže mal tento víkend svadbu.

Dobrá Voda nedala šancu Brestovanom po výhre 4:1. O víťazstvo sa postarali ako prví Maška s Mackom, ktorí skórovali do polhodiny hry. Do prestávky ešte stihol znížiť na 2:1 Sládeček, ale po zmene strán upravil na 3:1 opäť Maška a štvrtý gól si pripísal dve minúty pred koncom Klčo.

V súboji o záchranu vyriešili Bohdanovce Suchú nad Parnou už po dvadsiatich minútach. Chudý strelil gól už po pár sekundách, Sanny upravil na 0:2 v 12. minúte a šesť minút na to zvyšoval na rozdiel triedy Minarovič. Potom sa gólostroj upokojil a posledná štvrtá bodka padla až v samom závere, keď svoj druhý gól zaznamenal Sanny.

Trstín smeruje do ôsmej ligy po prehre na pôde Ružindola. O výhre 3:0 sa rozhodlo až v druhom polčase, keď najskôr otvoril skóre Tomašovič a v poslednej desaťminútovke skórovali Synak a opäť Tomašovič. Stretnutie mohlo skončiť aj 4:0, ale Turoň z pokutového kopu zaváhal.