Futbal, 7. liga A: Biely Kostol si v Bučanoch po emotívnom zápase vybojoval postup

Vo SWAN 7. lige A sa rozhodovalo o postupujúcom v poslednom kole, v ktorom druhé Bučany privítali lídra z Bieleho Kostola. Domáci potrebovali vyhrať o tri góly, hosťom napokon stačila na víťazstvo v lige aj prehra 1:2, keďže pri rovnosti bodov rozhodovali lepšie vzájomné zápasy.

Futbalisti Bieleho Kostola sa tešia z postupu a zisku pohára pre víťaza SWAN 7. ligy A. Foto: Ján Král

Do hľadiska si na šláger kola našlo cestu takmer 700 divákov. Prvý polčas sa hral vo vysokom tempe, na lopte boli o niečo silnejší Bielokostolčania, domáci však dávali do hry obrovské srdce.

Súperi si na ihrisku nič nedarovali, išlo sa naplno, v súbojoch sa neraz iskrilo a rozhodca Bartko mal v náročnom prostredí veľmi ťažkú úlohu.

Domáci mu vyčítali hlavne neodpískaný pokutový kop v 15. minúte, o ktorom sa dá debatovať, jeho ostatné verdikty počas zápasu sa nám však zdali vo väčšine správne.

Prvý gól padol po centri do šestnástky, ktorý sa dostal po zaváhaní obrancu Bučian až k Hoblíkovi a ten pohotovo skóroval.

Domáci rýchlo odpovedali, v 36. minúte vyrovnal zblízka Šrámek. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, bol to pre oko diváka zaujímavý futbal, hoci gólové šance sa nerodili.

Peter Hoblík strieľa gól Bieleho Kostola

Radosť hostí bola obrovská, Bučany v tom momente museli streliť štyri góly.

Po zmene strán sa Biely Kostol takticky zatiahol na svoju polovicu, nechal hrať Bučany a snažil sa o brejky. Tie však domáca obrana na čele s výborne hrajúcim Vančom likvidovala.

V 60. minúte brankár hostí Svitek zbytočne oplácal po súboji a videl žltú kartu.

V 79. minúte si neodpustil v súboji, kde už držal loptu, koleno voči súperovi a dostal druhú žltú a teda aj červenú kartu.

Keďže išlo o zákrok v šestnástke, nasledovala penalta, náhradný brankár Indrišek, ktorý vystriedal Gažoviča, však Bunčekovi strelu vyrazil.

Jakub Svitek vidí červenú kartu, nasledoval jeden z kľúčových momentov zápasu.

Do bránky išiel náhradný brankár Bieleho Kostola Michal Indrišek a jeho prvý zákrok bol hneď kľúčový. Azda najlepšiemu hráčovi Bučian Kristiánovi Bunčekovi zlikvidoval pokutový kop.

Onedlho Indrišek zlikvidoval aj jedovku Vanča a bolo jasné, že postup už hosťom neutečie. Potvrdiť ho mohol hrajúci tréner Bieleho Kostola Sládeček, v dvoch dobrých šanciach však kanoniersku povesť nepotvrdil.

V samom závere si Bunček čiastočne napravil chuť, keď výstavne trafil z priameho kopu a stanovil rezultát na 2:1.

Zvyšné minúty si však už hostia postrážili a po zápase sa tešili z postupu a zisku pohára pre víťaza súťaže. Trofej si prebral kapitán Ľuboš Adámek z rúk predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava Vladimíra Hracha.

Bučany ešte môžu predsa len postúpiť, musia však zvládnuť baráž s Dubovanmi a potom prípadne aj s Dechticami.

SWAN 7. LIGA A – 26. kolo:

Bučany – Biely Kostol 2:1 (1:1)

Góly: 36. Šrámek, 90. Bunček – 34. Hoblík

ČK: 79. Svitek (Biely Kostol)

BUČANY: Jamrich – Maruna, Vančo, Kosnáč, Malich, Zubčák, Šrámek, Habes, Bunček, Fančovič, Benko (Mračník, Rafi, Janák)

BIELY KOSTOL: Svitek – Kopčan, Backa, Ľ. Adámek, Stacho, Čmehýl, Semanko, Malina, Ostrihoň, Gažovič, Hoblík (Marek Jurina, Pösinger, Indrišek, Nagy, Samák)

Oslavy Bieleho Kostola.

Biely Kostol - víťaz SWAN 7. ligy A spolu s funkcionármi ObFZ Trnava.

TEXT A FOTO: JÁN KRÁL

Kobetič kráľom strelcov, dal 43 gólov

V poslednom ligovom kole nestačili Bíňovce na Ružindol a prehrali tesne o gól. V 6. minúte sa domáci dostali do rýchleho vedenia po góle Opáleka, ale v 23. minúte a minútu pred koncom polčasu úradoval Moncman, ktorý otočil stav na 1:2.

Domáci Opálek po prestávke ešte vyrovnal na 2:2, no na jeho gól opäť odpovedal Moncman, čím zavŕšil svoj hetrik. Bíňovce ešte mohli siahnuť na remízu, pretože hosťujúci Horváth hral na bránkovej čiare rukou a uvidel červenú kartu. Nariadený pokutový kop si zobral na starosť Dráb, ale z bieleho bodu zaváhal.

---

Trstín opúšťa siedmu ligu napriek výhre 3:2 nad Suchou nad Parnou. Skóre otvoril domáci Turanský, ale v druhom polčase sa začalo odznova pretože minútu pred prvým hvizdom vyrovnal Fridrich.

Po zmene strán v priebehu dvoch minút bolo už 3:1 po góle Marcela Sersena z penalty a zásahu Boledoviča. Hosťom sa podarilo už len skorigovať zásluhou Cuninku.

---

Bohdanovce si poradili v súboji s tabuľkovým susedom Dobrou Vodou 3:1. Ako prvý otvoril listinu strelcov domáci Chudý a po ňom do polčasu zvyšoval na 2:0 Minarovič.

Zníženie prišlo v 53. minúte po góle Klča, no v 72. minúte prišla gólová bodka, o ktorú sa postaral Vyskoč. Skóre mohlo byť ešte vyššie, ale bohdanovský Nádaský sa z pokutového kopu pomýlil.

---

Brestovany si poradili s Modrankou 4:2. Modranka sa dostala do vedenia po góle Sekeru. Brestovany následne zobrali zápas do vlastných rúk a po hodine hry už viedli 4:1, keď sa do streleckej listiny zapísal Marián Dorčiak, Kostolanský, Daniel Zlatohlávek a Vidovič. Najlepší strelec Modranky, Sekera si v závere zápasu ešte vylepšil svoje štatistiky a znížil na 4:2.

--

Na korunu kráľa strelcov mu napokon nestačilo ani 42 gólov za sezónu, o jeden viac dal totiž Andrej Kobetič z Kátloviec.

Jeho mužstvo oslávilo hody v obci ako sa patrí a rozdrvilo Dolné Orešany 8:2. Sám k tomu prispel dvoma presnými zásahmi.

---

Košolná nedala šancu Hrnčiarovciam nad Parnou po výsledku 4:1. Už do prestávky viedli domáci rozdielom triedy po dvoch góloch Greguša a góle Homoľu. V 61. minúte svietil stav už 4:0 po treťom góle Greguša. Jediný zásah hostí zaznamenal Holovič.

Bíňovce - Ružindol 2:3 (1:2)

Góly: 6. a 51. Opálek - 23. 44. a 55. Moncman (druhý z pen)

ČK: 78. Horváth (Ružindol)

BÍŇOVCE: Klementovič - Krajčovič, Rajnoha, Halaša, M. Kostolanský, I. Kostolanský, Petrovič, Dráb, Opálek, Malovec, J. Ryšavý (Strečanský, Tarkoš, Novák, E. Ryšavý)

RUŽINDOL: Uhlár, Moncman, Horváth, Penyak, D. Turoň, Tollarovič, Karády, Synak, Minarovič, Bartoš, Grígel (M. Turoň, Tomašovič)

Trstín - Suchá nad Parnou 3:2 (1:1)

Góly: 30. Turanský, 52. Sersen (z pen), 53. Boledovič - 44. Fridrich, 61. Cuninka

TRSTÍN: Šutta - Hetteš, Zuzčák, Kákoni, Hlávek, Vajsábel, Vavro, Marcel Sersen, Boledovič, Martin Sersen, Turanský (Obselka, Klimo, Daniš, Štibraný, Maška)

SUCHÁ NAD PARNOU: Kandera - Suljanovič, Fridrich, Miksád, Hrušovský, Cuninka, Tibenský, Macko, Přikryl, Burian, Slovák (Neumann, Valovič, Grman)

Bohdanovce - Dobrá Voda 3:1 (2:0)

Góly: 21. Chudý, 45. Minarovič, 72. Vyskoč - 53. Klčo

BOHDANOVCE: Kopúnek - Braniša, Doboš, Kover, Novosedlík, Sanny, Minarovič, Chudý, Nádaský, Danišovič, Dufek (Klimo, Belica, Vyskoč)

DOBRÁ VODA: Dubrava - Maška, Galovič, Paldan, Ondruška, Klčo, Sokolovič, Jantoš, Hanzes, Benedikovič, Macko (Novák, Hrašna)

Brestovany - Modranka 4:2 (2:1)

Góly: 41. Dorčiak (z pen), 44. Kostolanský, 51. D. Zlatohlávek, 58. Vidovič - 14. a 86. Sekera

BRESTOVANY: Tomík - D. Zlatohlávek, M. Dorčiak, Martin Kollár, Toráč, A. Sládeček, Kostolanský, Marek Kollár, Vidovič, A. Zlatohlávek, Spevák (Rendek, M. Sládeček, Vyskoč, D. Dorčiak, Martinus)

MODRANKA: Špernoga - Križan, Gumbír, Baláž, Gergely, Fančovič, Kučík, Sekera, Bango, Dulgheru, Šaštinský (Lančarič, Valent)

Kátlovce - Dolné Orešany 8:2 (3:0)

Góly: 9. Pavlík, 22. a 56. Kobetič, 35. M. Sliva, 47. a 66. Izakovič, 72. D. Sliva, 88. Sedlák - 68. Rabara, 84. Moisa

KÁTLOVCE: Zemko - Izakovič, D. Sliva, Kobetič, M. Hlavatovič, A. Pavlík, M. Sliva, Gajarský, Sedlák, R. Hlavatovič, Uváček (Hupka, T. Pavlík, Haršáni)

DOLNÉ OREŠANY: Lipovský - Kondrček, Moisa, Novák, Braniš, Pospíšil, Kamenický, Rabara, Tóth, Zajíc, Zelenák (Illeš, Abrahám, Mikinič)

Košolná - Hrnčiarovce nad Parnou 4:1 (3:0)

Góly: 7. 27. a 61. Greguš, 42. Homoľa - 73. Holovič

KOŠOLNÁ: Zachar - Martinkovič, Karas, Puschenreiter, Greguš, Volek, Konečný, Homoľa, Čavara, Chudjak, Hudek (Bobok, Hrušovský, Halaksa)

HRNČIAROVCE NAD PARNOU: Riha - Kralovič, Trubač, Lukačik, Holovič, Palkovič, Jedinák, Serbák, Vozár, Mirga, Brimus (Púchly)

1   FK Biely Kostol 26 21 2 3 97:23 65   26
2   OFK Bučany 26 21 2 3 94:37 65   26