Do prípravy Spartaka sa zapojili Van Kessel a Faško

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 24.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/26693-do-pripravy-spartaka-sa-zapojili-van-kessel-a-fasko/do-pripravy-spartaka-sa-zapojili-van-kessel-a-fasko.htm

Káder andelov ešte uzavretý nie je, vo štvrtok čaká na mužstvo odveta Európskej ligy, na súpisku pre duel s Radnikom Bijeljina však už nové mená dopísať nemôžu.

Gino Van Kessel počas tréningu Spartaka. Foto: Ján Král

 

Do prípravy futbalistov trnavského Spartaka sa zapojili dve slovenským futbalovým fanúšikom známe mená. V utorok s andelmi trénovali krídelník Gino Van Kessel a stredopoliar Michal Faško.

 

Zatiaľ v ich prípade nie je nič isté, otázku ich prípadného zotrvania riešia v klube v interných debatách a rozhodnutie padne neskôr.

 

Van Kessel má 26 rokov, pochádza z krajinky Curacao a na Slovensku si urobil meno počas anabázy v Trenčíne, kde patril ku kľúčovým hráčom ofenzívy. S mužstvom získal majstrovský titul a stal sa najlepším strelcom ligy, keď v sezóne nasúkal 17 gólov.

 

Následne ho za veľké peniaze kúpila Slavia Praha, kde sa však nepresadil a ani jeho ďalšieho zastávky už nemali trenčiansky cveng.

 

V Lechii Gdaňsk odohral len 166 minút, v treťoligovom anglickom Oxforde 940 a naposledy v druholigovom belgickom Roeselare 461.

 

Michal Faško v spartakovskom. Foto: Ján Král

 

 

Slovák Michal Faško má 24 rokov, hral za Duklu Banskú Bystricu, Ružomberok, kde si ho vyhliadol Grasshoppers Zürich.

 

Za známu švajčiarsku značku odohral 412 minút, neskôr pôsobil v Eintrachte Braunschweig, kde nastúpil len v jednom dueli a druhý polrok minulej sezóny hosťoval v Karvinej. Stále má platnú zmluvu vo Švajčiarsku.

 

Trnavčania deklarovali, že naďalej hľadajú posilu na hrot útoku. Je možné, že nová tvár sa objaví v slovenskom Ríme ešte tento týždeň.

 

 

Radnik príde na Slovensko už v utorok

Červeno-čierni si v utorok predpoludním zatrénovali na ihrisku v Modranke. Pomerne veľkú časť tréningu venovali nácviku hernej schémy na duel s Radnikom Bijeljina.

 

Andelov čaká odveta s bosnianskym klubom už tento štvrtok 18. júla. Hrať sa bude o 20:45 na Štadióne Antona Malatinského a už teraz je jasné, že na zverencov trénera Ricarda Chéua čaká náročná šichta.

 

V prvom dueli totiž podľahli protivníkovi z Bosny a Hercegoviny 0:2, v odvete preto musia streliť minimálne tri góly a neinkasovať.

 

Ušije dvojica portugalských trénerov Spartaka postupovú taktiku na štvrtok? Vľavo Ricardo Chéu s asistentom Nunom Barbosom. Foto: Ján Král

 

 

Radnik cíti šancu na postup, i preto klub vycestoval na Slovensko už v utorok ráno. Výprava sa ubytuje na Zochovej chate a utorňajší tréning by mala absolvovať vo večerných hodinách v Jaslovských Bohuniciach.

 

V stredu oba tímy absolvujú tradičnú tlačovku aj tréning v dejisku duelu.

 

Vstupenky na zápas sú v predaji online na maxiticket.sk, alebo vo fanshope počas otváracích hodín. V deň zápasu bude možné kúpiť lístky v pokladniach štadióna od 15:30.

 

Fanúšikovia Spartaka, ktorí si zakúpili permanentku na celú sezónu, majú vstup na duel zdarma.

Ján Král | 16.7.2019 | FC Spartak Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk