Hádzaná sa cez jarmok vráti do Trnavy, na palubovke sa predstavia známe mená

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/26994-hadzana-sa-cez-jarmok-vrati-do-trnavy-na-palubovke-sa-predstavia-zname-mena/hadzana-sa-cez-jarmok-vrati-do-trnavy-na-palubovke-sa-predstavia-zname-mena/

Cez jarmok opäť ožije populárny trnavský šport. V sobotu 7. septembra sa v Mestskej športovej hale na Turnaji starších pánov a zrelých žien v hádzanej predstavia niekdajší poprední hráči a hráčky, ktorí robili fanúšikom radosť svojími výkonmi.

Igor Gregůrek tiež opäť oblečie trnavský dres. Ilustračné foto: Ján Král

 

Podujatie má oficiálny začiatok o 8:30, súboje potrvajú až do 17:00. V ženskej časti turnaja budú súperiť Trnava, Šaľa, Brno, Trogar Nitra a Bratislava. V mužskej si to rozdajú tímy Trnavy, Nových Zámkov, Holíča, Pezinka, Ostravy a Olomouca pod názvom Pozdní sběr.

 

Ide o štvrtý ročník podujatia, predošlé tri vyhrali domáci Trnavčania.

 

"Tešíme sa na zápas s Holíčom, za ktorý hrá člen majstrovskému tímu Trnavy Maroš Šupík. Hecovačky už ale prebehli aj s Novozámčanmi. Prídu v zostave s chalanmi, ktorí obliekali trnavský dres ako Atilla Orosz alebo Roni Mojzes. Dokonca máme informáciu, že by za nich mohol nastúpiť aj Fero Šulc ml.," hovorí organizátor turnaja Maroš Ruman.

 

V mužstve Trnavy by mali nastúpiť aj mená ako Jaroslav Nemček, Peter Bališ, Igor Gregůrek, Ľubomír Ivanovič, Peter Lužák, Karol Baran, Branislav Augustín a ďalší.

 

"Akciu robíme ako pripomenutie si trnavskej hádzanej. Tento šport má v meste stále veľa fanúšikov, ktorým chceme pripomenúť zašlú slávu klubu. Zároveň je to hold bývalým hráčom, činovníkom a trénerom, ktorí hádzanú podporovali a už nie sú medzi nami," pokračuje Ruman.

 

"Ide o stretnutie s hráčmi a protihráčmi, pripomenutie si starých časov, keď sme proti sebe bojovali a teraz si to úsmevnom formou pripomíname. O výsledky síce nejde, ale povinnosť nám velí vyhrať," pousmial sa.

 

Nech už to dopadne akokoľvek, pozápasové posedenie, ktoré majú pripravené v Bielom Kostole, sa ponesie v pohodovom duchu.

Ján Král | 4.9.2019 | Hádzaná | https://www.trnavskyhlas.sk