Medzi Trnavou a Špačincami havaroval motorkár z Malženíc

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 3.8.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27102-medzi-trnavou-a-spacincami-havaroval-motorkar-z-malzenic/medzi-trnavou-a-spacincami-havaroval-motorkar-z-malzenic.htm

Muž sa pri nehode ťažko zranil.

Motorka skončila mimo cesty. Foto: KR PZ Trnava

 

Medzi Trnavou a Špačincami havaroval v stredu večer motorkár. Štyridsaťjedenročný Malženičan jazdiaci na motocykli značka Yamaha 1000 sa pri nehode ťažko zranil.

 

„Na rovnom úseku cesty chcel predbiehať auto Dodge Nitro, avšak pri tomto manévri narazil volantom do jeho ľavého boku avšak pri tomto manévri došlo z nezistených príčin k zrážke (opravené na základe nového vyjadrenia polície 20.9. o 8:41). V dôsledku kolízie zišiel motorkár mimo cestu vľavo do poľa, kde sa viackrát prevrátil. Vodič motocykla utrpel pri nehode ťažké zranenia a bol prevezený do nemocnice,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

 

Šoférke vozidla alkohol dychovou skúškou nezistili, zranenému motorkárovi odobrali pre test na prítomnosť alkoholu krv. Presné príčiny a mieru zavinenia polícia vyšetruje.

 

„Polícia apeluje na motocyklistov, aby boli na cestách opatrní a svoju jazdu prispôsobili stavu a povahe vozovky, ako aj svojim schopnostiam,“ dodala Kredatusová.

Ján Král | 19.9.2019 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk