Krupanská desiatka vyzvala Dolnokrupčanov k pohybu, varil sa aj parádny guláš

V Dolnej Krupej sa v sobotu 21.septembra 2019 uskutočnil piaty ročník Krupanskej desiatky. O dlhoročnú tradíciu behu v obci sa postaral tamojší učiteľ Augustín Bohunický (30.9.1933 - 21.4.2011), ktorý ako prvý zorganizoval bežecké preteky pre deti, mládež a dospelých koncom marca 1977. Dvadsať ročníkov Krupanskej dvadsiatky vystriedal po štvorročnej prestávke už piaty ročník Krupanskej desiatky. O to sa postarali súčasný starosta obce Marek Dekan spolu s Jurajom Droběnom.

Tradičný beh napísal ďalšiu kapitolu. Foto: Michal Žák

Ako prvé odštartovali rámcové preteky žiakov zo školy a škôlky. Po nich nasledoval beh na 10 000 metrov. Hneď po štarte sa ujal vedenia Michal Horváth (OŠK Zavar) , ktorý s vyše trojminutovým náskokom ako prvý prebehol cieľom za 37 minút a 54 sekúnd.

Ako druhý dobehol Andrej Zachar (Červeník – čas 41:39 )a minútu po ňom Drahomír Horváth (OŠK Dolná Krupá - 42:30).

Zo žien v dramatickom súboji zvíťazila domáca pretekárka Zdenka Hettešová (OŠK Dolná Krupá) s časom 55:18.

Iba o sekundu predbehla Veroniku Barákovú (OŠK Dolná Krupá - 55:19). Na bronzovej pozícii sa umiestnila Erika Krajčíková (Bernohy Trnava - 58:51).

V kategórii najrýchlejší domáci pretekár(-ka) sa umiestnila dvojica Drahomír Horváth a Zdenka Hettešová.

Pre tento piaty ročník si organizátori prichystali aj trať o celkovej dĺžke 5000 m. Ako prvý v kategórii muži prebehol novú trasu Jozef Hrúz (Trnava – 18:32), za ním prišli do cieľa Peter Dobšovič (OŠK Zavar – 19:47) a ako tretí skončil Tomáš Syrový (KOB Sokol PEZINOK – 20:08).

Zo žien ako prvá prebehla cieľom Lucia Školníková (Trnava – 23:56), potom Jana Galgóciová (Dolná Krupá - 0:32:46) a tretia skončila Eva Poláková (Trnava - 34:54).

V kategórii najrýchlejší domáci pretekár(-ka) sa umiestnila dvojica Mário Zelenka a Jana Galgóciová.

Za krásneho slnečného počasia sa v areáli OŠK uskutočnil aj štvrtý ročník súťaže vo varení gulášu. Porote najviac chutil pokrm od družstva Krupanov, druhé boli Dzivé svine, ktoré ale vyhrali divácke hlasovanie.

Výťažok z oboch skvelých podujatí použijú organizátori podľa slov Drahomíra Horvátha v nasledujúcom šiestom ročníku Krupanskej desiatky pre rozvoj atletiky mládeže a kategóriu detí.

„Všetkým organizátorom, sponzorom, desiatkam dobrovoľníkov, dobrovoľným hasičom Dolná Krupá, všetkým zúčasteným tímom a športovcom veľmi pekne ďakujeme,“ dodal Horváth.