Spartak vyhral v Zlatých Moravciach, Trnavčania prišli o vylúčeného kapitána Mitreu

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v Zlatých Moravciach 3:1. Andeli ťažili v zápase z útočných výpadov a na rozdiel od domácich boli efektívni v koncovke. Čiernym momentom duelu bolo vylúčenie kapitána Mitreu, ktorý tak zrejme bude chýbať v ďalšom kole v dôležitom dueli s Dunajskou Stredou.

Trnavská gólová radosť. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak nastúpil v Zlatých Moravciach bez zraneného brankára Rusova, ktorý má silno narazený bok. Pre zdravotné problémy nebol k dispozícii ani Halilovič.

Tréner Chéu zvolil rozostavenie 3-4-1-2 na hrote s Tavaresom a Sobczykom.

Druhý menovaný už v 5. minúte potvrdil oprávnenosť nominácie do základnej zostavy, po nakopnutej lopte na šestnástke predskočil Pintéra, získal loptu, obišiel brankára Pindrocha a loptu zasunul do siete – 0:1.

Dvakrát potom pohrozil ViOn, hlavne hlavička Asanoviča po štandardke roztlieskala divákov, udrela však opäť Trnava. V 18. minúte vyšla brazílska spolupráca Tavaresa s Lovatom, ktorý vbehol do šestnástky, nahral na päťku Sobzckyovi a ten sa zblízka nemýlil – 0:2.

V 35. minúte Tešija potiahol útok na súperovej polovici, vysunul Tavaresa a ten bombou z hranice pokutového územia k prvej tyči tretíkrát prekonal Pindrocha.

Zlaté Moravce sa snažili niečo spraviť s výsledkom, ale ich ofenzívne snahy sa rozbíjali o trnavskú obranu a čo prešlo, ako pri šanci Ďubeka, poriešil brankár Bolek.

Spartak sa po zmene strán zatiahol na svoju polovicu, Zlaté Moravce sa snažili vyrovnať, vypracovali si niekoľko príležitostí, Trnavčania na čele s Bolekom ich však vyriešili.

V 77. minúte Sloboda dohováral na zemi ležiacemu Tavaresovi, vec prišiel riešiť Mitrea, arbiter Očenáš vytiahol obom žlté karty a keďže pre trnavského kapitána bola už druhá, musel ísť predčasne pod sprchy.

Zlaté Moravce sa napokon dočkali gólu v 86. minúte. Ďubek posadil jubilejný desiaty roh ViOn-u v zápase na hlavu striedajúceho Silvia Júniora a ten zakončil nechytateľne – 1:3.

Zlaté Moravce potom ešte mali výraznú príležitosť, skóre sa ale už nezmenilo.

Atmosféra na zápase:

Fortuna liga – 10. kolo:

Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:3 (0:3)

Góly: 86. Silvio Júnior - 5. a 18. Sobczyk, 35. Tavares

ČK: 77. Mitrea (Spartak)

ŽK: Čögley, Brašeň, Sloboda, Silvio Júnior - Mitrea

Rozhodovali: Očenáš - Ádám, Jekkel

Diváci:

VION: Pindroch - Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň - Sloboda, Duga (33. Richtárech) – Švec (46. Gustavo Cabral), Ďubek, Kovaľ (79. Silvio Júnior) - Jarovič. Tréner: Praženica.

SPARTAK: Bolek - Turňa, Mitrea, Mesík – Diogo (72. Yilmaz), Gamboš, Tešija, Lovat (66. Menich) – Dangubič (66. Oršula) - Sobczyk, Tavares. Tréner: Chéu.

Karol Praženica (tréner Zlatých Moraviec): „Ťažko sa hrá, keď ponúkneme hneď v úvode zápasu súperovi dve šance na dva góly. V druhom polčase už to bol lepší výkon, chceli sme dať čo najrýchlejšie gól, aby sme sa skúsili vrátiť do zápasu. Gól prišiel neskoro na to, aby sme mohli niečo so zápasom urobiť. Nie sme na takéto úvody zvyknutí a hádam to bol len ojedinelé zlyhania.“

Ricardo Chéu (tréner Spartaka): „Dnes sme hrali vysoký pressing, v ktorom vynikali Tavares so Sobczykom. Ideálne nám vyšiel vstup do zápasu, boli sme efektívni a o zápase sme rozhodli už v prvom polčase. Dominovali sme najmä v strede a vychádzali nám brejky. Domáci hrozili najmä zo štandardiek a po jednej sme inkasovali. Napriek tomu si myslím, že zápas sme mali pod kontrolou a vyhrali sme zaslúžene.“