Futbal, 7. liga A: Brestovany vyhrali v Hrnčiarovciach, Kátlovce v Dolných Orešanoch

V čele tabuľky nič nového, všetky mužstvá z prvej päťky bodovali naplno. Posledná Dobrá Voda prehrala kontumačne, na zápas do Košolnej nepricestovala.

Marek Maška strelil za Kátlovce dva góly z pokutových kopov. Foto: Ján Král

Brestovany víťazia doma aj vonku, inak to nebolo ani v nedeľu. Na ihrisku v Hrnčiarovciach nad Parnou bol dlho bezgólový stav, až štvrťhodinu pred koncom zápasu hostia gólom Adama Zlatohlávka naznačili, kto je na prvom mieste v tabuľke. Víťazstvo hostí definitívne potvrdil v 90. minúte Daniel Zlatohlávek.

Tri body si po dramatickom priebehu zápasu viezli z Dolných Orešian aj Kátlovce. Už po prvom polčase viedli 3:0, pričom dva góly zaznamenali z pokutových kopov, ktoré premenil Marek Maška. V druhom polčase domáci znížili na 3:2, ale Kátlovce si už víťazstvo nenechali vziať.

Nezaváhala ani Modranka, aj keď po polčase bol stav na ukazovateli skóre len 2:2. Potom sa však rozhodol zobrať osud zápasu do svojich rúk najlepší strelec súťaže, 27-ročný Richard Sekera, ktorý dvoma gólmi v druhom polčas rozhodol o tom, že Modranka zostáva v kontakte s čelom tabuľky.

V zápase mužstiev z opačného konca tabuľky naplno bodovala Dolná Krupá. Košolná vyhrala nad Dobrou Vodou kontumačne, hostia už dopredu oznámili, že na zápas nepricestujú.

SWAN 7. Liga A - 9. kolo:

Dolné Orešany - Kátlovce 3:4 (0:3)

Góly: 48 Zelenák, 65. a 84. Tóth - 19. a 37. Maška (oba z pen), 26. D. Sliva, 67. Vyhlidal
D. OREŠANY: Lipovský - Braniš, Zajíc, Hronský, Rabara, Ostrovský, Novák, Tóth, Zelenák, Kondrček, Kamenický (Abrahám)
KÁTLOVCE: M. Sliva - Vyhlidal, Jurkas, D. Sliva, Jánoš, Babečka, Gajarský, Maška, Hupka, Hlavatovič (Uváček, Pavlík)

Modranka - Ružindol 4:2 (2:2)
Góly: 17. Mackura, 43. Rakický, 63. a 90. R. Sekera - 11. Moncman, 41. Turanský
MODRANKA: Špernoga - Rakický, Gumbír, R. Sekera, Križan, Gergely, Baláž, Zvolenský, J. Sekera, Gabriel, Mackura (Fančovič, Kučík, Lančarič)
RUŽINDOL: Uhlár - Morong, Penyak, Turoň, Synak, Turanský, Bartoš, Grígel, Moncman, Houdek, Kubíček (Horváth)

Hrnčiarovce nad Parnou - Brestovany 0:2 (0:0)
Góly: 66. A. Zlatohlávek, 90. D. Zlatohlávek
ČK: 57. Banič (Hrnčiarovce)
HRNČIAROVCE: Riha - Sedlický, Holovič, Kralovič, Hudec, Hlinka, Blažek, Serbák, Zolvík, M. Banič, Masár (Brimus, A. Banič)
BRESTOVANY: Tomík - Dorčiak, Bošácky, Sládeček, Tandlmayer, Tančok, Horváth, Spevák, Dibala, A. Zlatohlávek, Kollár (D. Zlatohlávek, Vilinovič, Toráč, Kostolanský, Maar)

Bohdanovce - Dechtice 3:0 (1:0)
Góly: 17. a 89. Minarovič, 52. Palšovič
BOHDANOVCE: Kopúnek - Faga, Doboš, Ryška, Braniša, Palšovič, Dufek, Brestovanský, Chudý, Mikulášek, Minarovič (Peňák, Hajdúch)
DECHTICE: Haršáni - Pavol Maška, Kúdela, Marián Prvý, Sliva, Heltko, Krivánek, Kunka, Matej Prvý, P. Jankovič, Peter Maška (Heteš, S. Jankovič)

Smolenice - Slávia Trnava 3:0 (2:0)
Góly: 10. Študenc, 14. Štibraný, 76. Vandák
SMOLENICE: Kvapil - Panák, Nídel, Benca, Dubčák, Jurica, Hodulík, Štibraný, Bednár, Vandák, Študenc (Boledovič, Greguš, Kollarovič, Fulajtár)
SLÁVIA: Hrebíček - Áč, Ďurinský, S. Skýpala, Rago, V. Skýpala, Kopúnek, Halmo, Uhrík, Gábor, Tokoš (Boc, Polešenský, Záhora, Vido, Klukavý)

Dolná Krupá - Bíňovce 5:2 (2:0)
Góly: 16. Jurina, 24. Bartoš, 68. Horváth, 80. a 90. Pupan - 57. Ostradický, 71. Kostolanský
D. KRUPÁ: Roštecký - Hetteš, Ištvanec, Hrčka, Bartoš, Lukačovič, Jurina, Horváth, Garažia, Gažo, Fíba (Pupan, Kucman)
BÍŇOVCE: Dekan - Tarkoš, Dráb, Rajnoha, M. Kostolanský, Čech, I. Kostolanský, Ostradický, Ryšavý, Strečanský, Klementovič

Košolná - Dobrá Voda 3:0 pred kontumáciou

1       TJ Družstevník Brestovany                  9   8   0   1   32:12   24     9
2   TJ FC Kátlovce 9 7 1 1 30:18 22   10
3   FO ŠK Modranka 9 7 0 2 37:13 21   6
4   TJ Elastik Bohdanovce 9 5 0 4 26:18 15   3
5   OŠK Smolenice 9 5 0 4 27:20 15   3
6   TJ Družstevník Ružindol 8 5 0 3 22:17 15   0
7   TJ Družstevník Dechtice 9 4 1 4 22:15 13   -2
8   Futbalový klub Sparta Košolná 9 4 0 5 17:30 12   3
9   ŠK RAPID Hrnčiarovce nad Parnou 9 3 0 6 18:20 9   -3