Gladiátori získali počas týždňa jeden bod, na Považí sa viac boxovalo ako hralo

V stretnutí na ľade Považskej Bystrice videli diváci až päť pästných súbojov a rozhodca udelil 170 trestných minút.

Trnavskí hokejisti ukázali, že sa neboja zhodiť rukavice. Archívne foto: web klubu

Slovenská hokejová liga pokračovala v stredu 2. októbra ôsmym kolom a na trnavský ľad pricestovali hostia zo Spišskej Novej Vsi.

Dlhá cesta zjavne nebola pre Spišiakov problém, prvú časť hry vyhrali 3:0. Až v polovici zápasu znížil Trnavčan Andrej Mrázik, ale Koky opäť upravil na rozdiel troch gólov.

Keď skórovali domáci Hrbáčik a Klučiar bolo zrazu o čo hrať, avšak o výhre 6:3 rozhodol v úplnom závere dvomi gólmi hosťujúci Vartovník.

O dva dni neskôr sa stretla Trnava s najslabším celkom súťaže, na ľade Považskej Bystrice sa jej však spočiatku nedarilo.

Gladiátori prehrali prvé dve tretiny tesne o jeden gól, ale v záverečnej tretine potvrdili príslušnosť k svojmu názvu a po góloch Filipa Bobála a Tobiáša Marguša vyrovnali na 2:2. V predĺžení sa viac darilo domácim a po Nahálkovom góle získali bod navyše.

Trnavčania tak získali v nervóznom zápase aspoň jeden bod. Hlavný rozhodca udelil v stretnutí nevídaných 170 trestných minút diváci videli až päť pästných súbojov.

V stredu 9. októbra smerujú trnavskí hokejisti do Bratislavy, v piatok 11. októbra hostia od 17.30 Skalicu.

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA 8. KOLO

HK Gladiators Trnava – Spišská Nová Ves 3:6 (0:3, 1:1, 2:2)
Góly: 31. Mrázik, 43. Hrbáčik, 47. Klučiar – 4. Kover, 5. a 40. Koky, 15. Ondov, 59. a 60. Vartovník

Strely: 42:33
Vylúčenia: 6:9
Presilovky: 0:1