Kam cez víkend? Na Trnavský rínek, výstavu obrazov Pavla Hammela alebo na Canticu Nova

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 13.11.2019
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27263/kam-cez-vikend-na-trnavsky-rinek-vystavu-obrazov-pavla-hammela-alebo-na-canticu-nova.htm

Ani tento víkend nie je ponuka rôznorodých podujatí o nič chudobnejšia ako pred týždňom.

Akciou víkendu je v slovenskom Ríme Trnavský rínek. Foto: Kamarian Photography

 

Jesenný Trnavský rínek bude v sobotu 12. októbra od 9:00 do 17:00 v Trnave na Kapitulskej ulici, Námestí sv. Mikuláša a Ulici M. Sch. Trnavského. Obľúbené podujatie určite netreba bližšie predstavovať, o jeho programe sme písali TU.

 

Jesenná burza starožitností bude v sobotu v areáli futbalového štadióna v Križovanoch nad Dudváhom od 7:00 do 13:00. Okrem ponuky starožitností bude postarané aj o občerstvenie.

 

V sobotu o 10.00 hod. sa v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave uskutoční slávnosť svätých Košických mučeníkov. Pontifikálnu svätú omšu bude celebrovať za účasti trnavského arcibiskupa Jána Oroscha ostrihomsko - budapeštiansky arcibiskup metropolita, prímas Maďarska, kardinál Péter Erdő. Po nej bude nasledovať procesia s relikviami - troma lebkami svätých Košických mučeníkov ulicami mesta.

 

Sobotu si môžu užiť aj deti. V Kine Hviezda v Trnave bude pre ne o 16:00 pripravené vystúpenie Hanička a Murko, viac sa o ňom dočitate TU.

 

Spevácky zbor študentov trnavských gymnázií Cantica Nova, po septembrovom umeleckom zájazde do Japonka už svetoznámy, si v sobotu pripomenie svoju päťdesiatku. Jubilejný koncert bude mať v sobotu o 17:00 v aule Materiálovotechnologickej fakulty STU na Ulici J. Bottu v Trnave. Na slávnostnom koncerte sa predstavia aj zbory, v ktorých spievajú bývalí kantičiari, konkrétne Cantica (Z)nova, Vox Aurumque a Voci Allegre.

 

V sobotu bude v evanjelickom kostole v Trnave festival evanjelických cirkevných spevokolov Chrámová pieseň, na ktorom bude spievať dvanásť evanjelických spevokolov s tromi stovkami členov. Viac o podujatí sme písali TU.

 

Na Štadióne Antona Malatinského v Trnave bude v sobotu od 13:00 Family day. Počas rodinnej akcie je pripravené pre fanúšikov Spartaka aj občerstvenie, na svoje si v pripravenom programe prídu všetky generácie. Viac TU.

 

Klub regionálneho umenia a histórie v Chtelnici pripravil výstavu obrazov Pavla Hammela s názvom Ilúzie hudby. Jej vernisáž bude v sobotu o 17:00 v Malokarpatskej galérii v chtelnickom kaštieli. Výstava potrvá do 1. decembra.

 

Koncert populárnej trnavskej kapely Bystrík Banda bude v sobotu o 19:00 pri trnavskom City Parku v rámci akcie nazvanej Oktoberfest.

 

Malom Berlíne sa bude v nedeľu 13. októbra o 15:00 konať workshop pre deti od 8 rokov, kde budú prenášať pocity z hudby do výtvarnej podoby pohybom – tancom. Na tejto zážitkovej tvorivej dielni si deti spoločne s lektorkami vyskúšajú, ako sa dá všemožnými spôsobmi pracovať s vlastným telom.

 

Mestská športová hala v Trnave bude v nedeľu 13. októbra od 9:00 do 14:00 dejiskom akvaristicko – teraristickej výstavy AkvaTera Trnava, ktorá bude spojená s možnosťou predaja kúpy vystavovaných živočíchov.

 

(pm)

prispievatelia | 11.10.2019 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk