Deti môžu v nedeľu zažiť v Malom Berlíne umenie v pohybe

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 15.11.2019
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27265/deti-mozu-v-nedelu-zazit-v-malom-berline-umenie-v-pohybe.htm

V priestoroch Malého Berlína sa bude v nedeľu 13. októbra o 15.00 konať workshop pre deti od 8 rokov. Na tejto zážitkovej tvorivej dielni si deti spoločne s lektorkami vyskúšajú, ako sa dá všemožnými spôsobmi pracovať s vlastným telom.

Ilustračné foto - zdroj: Malý Berlín

 

Počas toho budú prenášať pocity z hudby do výtvarnej podoby pohybom – tancom. Cieľom je, aby si deti odniesli zážitok, ale aj to, aby sa naučili vnímať emocionálne pôsobenie farieb a vedeli sa prostredníctvom nich výtvarne vyjadrovať.

 

Workshop sa bude skladať z troch častí. Začne sa jednoduchou rozcvičovacou aktivitou na zahriatie, s lektorkami si zatancujú a porozprávajú sa o význame farieb. Nasledovať bude zážitková aktivita plná hudby, rytmu, tanca a farieb.

 

Nebudú sa však obmedzovaní len na používanie rúk, tvoriť sa bude za pomoci nôh. Na tento workshop v novembri nadviaže pokračovanie, na ktorom budú pod deti pod dohľadom lektoriek kresliť svetlom fotografie exponované v tme.

 

Tvorivá dielňa je zdarma, no pre jej obmedzenú kapacitu 12 detí je potrebné zaregistrovať sa e-mailom na adrese workshop@malyberlin.sk.

 

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2019 podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

 

Mediálnymi partnermi centra sú Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnava a Trnavské rádio.

 

(TS)

prispievatelia | 11.10.2019 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk