Na Prednádraží budú v nedeľu medzinárodné cyklokrosové preteky

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 20.11.2019
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27268/na-prednadrazi-budu-v-nedelu-medzinarodne-cyklokrosove-preteky.htm

V nedeľu ožije sídlisko Prednádražie celodenným súperením všetkých vekových a výkonnostných kategórií.

Sám vojak v cyklokrosovom lesoparku. Autorom tohto zaujímavého záberu z minuloročných pretekov na konci trnavského Prednádražia je Vladimír Ekhardt mladší.

 

Cyklistický klub Olympik Trnava chystá na druhú októbrovú nedeľu významné sídliskové preteky.

 

Pôjde o medzinárodné cyklokrosové podujatie druhej kategórie UCI, no priestor dostanú všetci vyznávači tohto obľúbeného odvetvia.

 

Okrem domácich a zahraničných osobností sa totiž divákom predstavia i ďalší adepti cyklokrosu, vrátane uchádzačov o náborovú konfrontáciu.

 

V nej môžu skúsiť pretekársku atmosféru aj záujemcovia bez licencie, tzv. hobíci. Ich jazdy sa začnú o 9.15 h.

 

Od desiatej hodiny postupne vyštartujú na trať registrované kategórie: mladší a starší žiaci, žiačky, kadetky, kadeti a masters.

 

Popoludňajšie vyvrcholenie cyklistického festivalu obstarajú juniori o 12.30, juniorky + ženy o 13.30 a napokon mužská elita vedno s kategóriou U23 o 14.30 h.

 

 

Tretie kolo Slovenského pohára

Grand Prix Trnava na konci Prednádražia bude 13. októbra súčasne tretím kolom tohtoročného Slovenského pohára.

 

Celoštátny seriál sa začal 29. septembra v Poprade a pokračoval  6. októbra v Rakovej (okres Čadca).

 

Po pretekoch v našom starobylom kráľovskom meste postupne zamieri komunita na dvoch kolesách do terénov v Levoči (19.10.), Podbrezovej (26.10.), Topoľčiankach (27.10.) a Košiciach (23.11.).

 

Cyklokrosové majstrovstvá SR dajú bodku za domácou sezónou v nedeľu 1. decembra v Krupine.

 

 

Pódiové trojice z vlaňajška

Hlavné kategórie Grand Prix Trnava 2018 teda rozdávali body do renkingu UCI C2. Pripomeňme si troch najrýchlejších.

 

* Elitní muži + U23 (22 klasifikovaných, 11 kôl po 2,6 km):

1. Tomáš Paprstka (ČR, Expres CZ-Scott Team Kolín, 1:03:22,05 h), 2. Matej Ulík (ten istý český klub ako u víťaza, 1:03:34,70), 3. Ondrej Glajza mladší (obaja SR, TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, 1:03:52,17). 

 

* Ženy (14 klasifikovaných, 7 kôl po 2,6 km):

1. Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek, 43:35,08 min), 2. Elisabeth Ungermannová (43:36,77), 3. Tereza Švihálková (všetky ČR, obe KC Kooperativa Jablonec nad Nisou, 44:46,17).  

 

* Juniori (11 klasifikovaných, 7 kôl po 2,6 km):

1. David Šulc (ČR, IvarCs – Author Team, 40:36,17 min), 2. Stijn Cas (Belgicko, 40:51,45), 3. Jakub Jenčuš (SR, PROefekt Košice, 40:52,02).

 

JAROSLAV LIESKOVSKÝ

prispievatelia | 11.10.2019 | Cyklistika | https://www.trnavskyhlas.sk