Futbal, 7. liga A: Kátlovce a Modranka nezaváhali, Brestovany prehrali s Bohdanovcami

Brestovany po sérii víťazstiev prekvapili prehrou doma s Bohdanovcami. Prvú priečku v tabuľke tak prepustili Kátlovciam.

Štvrtý gól Slávie Trnava pridal po štandardke hlavou nepokrytý Ľubomír Halmo. Foto: Ján Král

Kátlovce boli v zápase s Dobrou Vodou jednoznačným favoritom. V zápase s posledným mužstvom tabuľky neponechali nič na náhodu a už po prvom polčase viedli 4:0, pričom o tri góly sa postaral Marek Maška. V druhom polčase strelila gól aj Dobrá Voda, domáci však ďalšie pridali tri a po veľavravnom výsledku 7:1 sa dostali na čelo tabuľky.

Úlohu favorita potvrdila aj Modranka, v Dolných 0rešanoch vyhrala rozdielom triedy. Skóre zápasu otvoril Rakický zo štandardky, ďalší gól pridal ten istý hráč z pokutového kopu a až tretí gól zaznamenali hostia z hry. Domáci neskórovali, v zápase však prišli o hráča Zajíca, ktorý po žltej videl o niekoľko minút aj červenú kartu.

O prekvapenie kola sa prehrou na domácom trávniku postarali Brestovany. V zápase s Bohdanovcami sa ujali už v 2. minúte vedenia gólom Dibalu. Po vyrovaní sa domáci opäť ujali vedenia v 70. minúte, o gól sa postaral Tandlmayer. Výsledok však nedokázali udržať, najskôr na 2:2 vyrovnával Minarovič a víťazstvo hostí sedem minút pred koncom zabezpečil Peňák.

Slávia Trnava zvíťazila nad Dolnou Krupou 4:1. Domáci viedli už po desiatich minútach dvojgólovým rozdielom zásluhou Tokoša a Záhoru. Po zmene strán síce Lukačovič korigoval a vlial hosťom nádej, ale dobrý výkon domáceho mužstva a zaslúžené víťazstvo podčiarkli v ďalšom priebehu stretnutia Uhrík a Halmo.

SWAN 7. Liga A - 10. kolo:

Bíňovce - Košolná 2:2 (1:1)
Góly: 20. Ľ. Čech, 71. Ryšavý - 8. a 52. Homoľa
ČK: 90. Karas (Košolná)
BÍŇOVCE: Dekan - Tarkoš, Halaša, Dráb, Rajnoha, M. Kostolanský, I. Kostolanský, Ľ. Čech, M. Čech, Krajčovič, Ostradický (Ryšavý)
KOŠOLNÁ: Prekop - Martinkovič, Bobok, Karas, Chudják, Greguš, Zachar, Homoľa, Čavara, Chudjak, Augustín (Danišovič, Kobza, Behúl)

Dechtice - Smolenice 2:0 (2:0)
Góly: 20. Jankovič, 29. Prvý
DECHTICE: Sliva - Kúdela, Marián Prvý, Jankovič, Kissimonyi, Heltko, Kunka, Matej Prvý, Jankovič, Chrvala (Heteš, Kalaš, Kolesik, Maška)
SMOLENICE: Poliak - Panák, Nídel, Benca, Dubčák, Jurica, Hodulík, Štibraný, Bednár, Vandák, Študenc (Lančarič, Boledovič, Greguš, Kollarovič, Hantabál)

Ružindol - Hrnčiarovce nad Parnou 1:3 (0:2)
Góly: 64. Synak - 17. Jedinák, 43. Sedlický, 55. Hudec
RUŽINDOL: Uhlár - Horváth, M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Synak, Turanský, Minarovič, Bardáč, Moncman, Kubíček (Tollarovič, Karády, Babka)
HRNČIAROVCE: Riha - Sedlický, Holovič, Kralovič, Jedinák, Hudec, Hlinka, Blažek, Zolvík, Kankara, Lukačik (Masár, Palkovič, Mirga, Serbák)

Dolné Orešany - Modranka 0:3 (0:2)
Góly: 31. a 34. Rakický, 72. Karol
ČK: 88. Zajíc (D. Orešany)
D. OREŠANY: Hrušovský - Zajíc, Hronský, Ščasný, Fogel, Novák, Ostrovský, Tóth, Zelenák, Kondrček, Kamenický (Braniš, Illeš)
MODRANKA: Špernoga - Rakický, Gumbír, Sekera, Križan, Gergely, Zvolenský, Karol, Gabriel, Mackura, Fančovič (Šaštinský)

Kátlovce - Dobrá Voda 7:1 (4:0)
Góly: 2., 14. a 45. Maška, 21. a 78. P. Uváček, 67. D. Sliva, 69. Hlavatovič - 66. Danko
KÁTLOVCE: Banič - M. Sliva, Vyhlidal, Jurkas, D. Sliva, Babečka, Maška, Hupka, Hlavatovič, P. Uváček, A. Uváček (Zemko, Vagovič)
D. VODA: Krížik - Dubrava, Paldan, Lukačovič, Ondruška, Benedikovič, Novák, Danko, Ružička, Hrašna, Kubiš

Slávia Trnava - Dolná Krupá 4:1 (2:0)
Góly: 4. Tokoš, 10. Záhora, 55. Uhrík, 78. Halmo - 48. Lukačovič
SLÁVIA: Hrebíček - Áč, S. Skýpala, Rago, Kopúnek, Záhora, Vančo, Uhrík, Gábor, Tokoš, Halmo (Ďurinský, V. Skýpala, Boc, Polešenský, Klukavý)
D. KRUPÁ: Roštecký - Hetteš, Ištvanec, Bartoš, Lukačovič, Horváth, Garažia, Gažo, Hrubý, Michálek, Peško (Pupan, Kucman)

Brestovany - Bohdanovce 2:3 (1:0)
Góly: 2. Dibala, 70. Tandlmayer - 60. Doboš, 72. Minarovič, 83. Peňák
BRESTOVANY: Tomík - Krivošík, Sládeček, Tandlmayer, Tančok, Šiška, Kollár, Horváth, Spevák, Dibala, A. Zlatohlávek (D. Zlatohlávek, Vilinovič, Toráč, Maar)
BOHDANOVCE: Kopúnek - Faga, Doboš, Ryška, Braniša, Novosedlík, Palšovič, Dufek, Brestovanský, Vyskoč, Minarovič (Chudý, Peňák, Hajdúch)

1      TJ FC Kátlovce                                       10   8   1   1    37:19    25      10
2   FO ŠK Modranka 10 8 0 2 40:13 24   9
3   TJ Družstevník Brestovany 10 8 0 2 34:15 24   6
4   TJ Elastik Bohdanovce 10 6 0 4 29:20 18   6
5   TJ Družstevník Dechtice 10 5 1 4 24:15 16   -2
6   OŠK Smolenice 10 5 0 5 27:22 15   3
7   TJ Družstevník Ružindol 9 5 0 4 23:20 15   -3
8   Futbalový klub Sparta Košolná 10 4 1 5 19:32 13   4
9   ŠK RAPID Hrnčiarovce nad Parnou 10 4 0 6 21:21 12   0