Orešanský rínek ľudovej muziky ponúkne zábavu pre všetky generácie

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 20.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27294-oresansky-rinek-ludovej-muziky-ponukne-zabavu-pre-vsetky-generacie/oresansky-rinek-ludovej-muziky-ponukne-zabavu-pre-vsetky-generacie.htm

O dobrú náladu bude postarané do neskorých nočných hodín.

Aj takto to v Horných Orešanoch vyzeralo počas predošlých ročníkov akcie. Foto: OZ Fidlicanti

 

Október v Horných Orešanoch je už neodmysliteľne spojený s Orešanským rínkom ľudovej muziky. Nebude to inak ani počas šiesteho ročníka spomínaného festivalu.

 

V sobotu 19.októbra o 17:00 sa členovia OZ FIDLICANTI a CĽH FidliCanti predstavia v hudobno – dramatickom predstavení pod názvom Jak nás vodzilo a už tradične v tom nebudú sami.

 

Každoroční hostia - členovia ĽH Brezina a Brezinka z Boleráza, DFS Čerešenka ze Smolinéc, MSS Záruby zo Smoleníc, FS Karpatskí Valaškári z Dolnej Krupej, špeciálny hosť večera FS Vtáčnik s muzika Beťári z Prievidze a mnoho ďalších účinkujúcich pripravili pre divákov za priehrštie hudby, slov i tanca.

 

Mnoho sprievodných podujatí ako napr. výstava fotografií, gastronomické zážitky v podobe tradičných i netradičných jedál, tanečná školička i predstavenie filmového projektu FidliCantov a tanečná zábava sa potom postarajú o dobrú náladu do neskorých nočných hodín.

 

 

Rínek bude ako rodinný, viacgeneračný festival otvorený pre všetkých priaznivcov, na ktorých sa už tešia FidliCanti z Orešian.

 

ANDREA GREGUŠOVÁ

prispievatelia | 16.10.2019 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk