Trstínčan medzi svetovou elitou: Wojatschek po súťaži hasičov v USA patrí medzi najlepších

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 24.11.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27382-trstincan-medzi-svetovou-elitou-wojatschek-po-sutazi-hasicov-v-usa-patri-medzi-najlepsich/trstincan-medzi-svetovou-elitou-wojatschek-po-sutazi-hasicov-v-usa-patri-medzi-najlepsich.htm

Dostal sa medzi najlepších! Trnavský hasič Peter Wojatschek úspešne prešiel Na Majstrovstvách sveta vo Firefighter combat challenge v americkom Montgomery kvalifikačným sitom a po štyroch náročných dňoch sa kvalifikoval do finálnych pretekov šampionátu.

Peter Wojatschek po súťaži v štáte Alabama. Foto: archív pw

 

Súťaž prebiehala v plnej hasičskej výstroji, ktorá váži asi 20 kilogramov. Každý pretekár musí zdolať niekoľko po sebe nasledujúcich fyzicky náročných disciplín, s ktorými sa hasiči môžu stretnúť počas výkonu svojho povolania.

 

"Na týchto pretekoch sa ide naplno, nemôžete sa skrátka ani trochu šetriť. Išiel som ako o život, no bohužiaľ, spravil som zopár drobných chýb, ktoré pri tak obrovskej konkurencii znamenajú veľa," uviedol Wojatschek.

 

Napokon sa tento Trstínčan v službách trnavských hasičov umiestnil na 79 priečke zo 171 pretekárov.

 

"Veľký úspech pre mňa a pre Slovensko je, že som sa dostal pod hranicu 100 sekúnd, čo znamená vstup medzi tých najlepších z najlepších takzvaný Lions Den member. Doposiaľ sa žiadnemu hasičovi zo Slovenska nepodarilo dostať sa so svojím časom medzi svetovú špičku a patriť do tohto klubu," dodal hrdo.

 

prispievatelia | 29.10.2019 | Trnavské pikošky | https://www.trnavskyhlas.sk