Zariaďte si spálňu podľa svojich predstáv

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27387-zariadte-si-spalnu-podla-svojich-predstav/zariadte-si-spalnu-podla-svojich-predstav/

Asi neexistuje v dnešnej dobe domácnosť, v ktorej by chýbala skriňa. Skrine, najmä tie šatníkové, sa stali neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti. Ak si zariaďujeme bývanie, je dôležité si uvedomiť, čo všetko chceme uskladňovať v skrini a pre koľko osôb má slúžiť. Od toho závisí nielen veľkosť skrine, ale aj jej vnútorné vybavenie.

 

Tento kúsok nábytku je samozrejmosťou aj v našich spálňach, kde má svoje miesto aj využitie. V súčasnosti čoraz viac ľudí dáva prednosť uskladňovaniu oblečenia v roldor skriniach – vstavaných skriniach a šatníkoch.

 

Vstavané skrine sú moderným a dokonalým riešením pre každého, kto potrebuje rozumne, efektívne a vkusne využiť usporiadanie spálne a získať tak množstvo odkladacieho a úložného priestoru.

 

 

Dobrou voľbou môže byť aj komoda

Komoda je v dnešnej dobe veľmi populárny kus nábytku. Používame ju nielen na odkladanie oblečenia, ale využívame ju aj ako úložný priestor na odkladanie rôznych predmetov a písomností.

 

Komody sú vhodné do obývačiek, detských izieb, jedální či kancelárií, jednoducho všade tam, kde je potrebné mať dostatok úložného priestoru. 

 

Základnými kritériami pre výber komody sú výška, šírka, hĺbka a materiál. Ďalej rozlišujeme komody šuplíkové a kombinované.

 

Všeobecne platí, že veľkosť komody sa odvíja od priestoru izby, v ktorej ju plánujeme mať.

 

Do spálne je vhodné zvoliť šuplíkovú komodu. Ak nám napr. v spálni chýba úložný priestor a radi by sme izbu oživili a dodali jej punc zaujímavosti, komoda je dobrou voľbou.

 

Obvykle sa využíva na uloženie spodnej bielizne, ponožiek, rôznych drobností, ktoré si už svoje miesto nenašli v skrini. Šuplíkové komody sú praktické a štýlové.

 

 

Do tretice stolík

Viete si predstaviť spálňu bez stolíka? Pravdepodobne nie! Veď minimálne našu spálňu zdobia nočné stolíky alebo skrinky, na ktoré si odkladáme všetko potrebné.

 

V súčasnosti je čoraz obľúbenejším doplnkom spální aj konferenčný stolík, na ktorý si kladieme televízor.

 

Niektorí uprednostňujeme pohodlie pri pozeraní svojho obľúbeného filmu, seriálu či programu priamo z postele, a preto nám v spálni nesmie chýbať televízor na štýlovom konferenčnom stolíku, ktorý by mal perfektne ladiť s ostatným nábytkom spálne.

reklamný článok | 30.10.2019 | Dom a záhrada | https://www.trnavskyhlas.sk