Slovenskí starostovia si obuli kopačky, vyzvali na súboj kolegov z Ukrajiny

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 26.9.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27441-slovenski-starostovia-si-obuli-kopacky-vyzvali-na-suboj-kolegov-z-ukrajiny/slovenski-starostovia-si-obuli-kopacky-vyzvali-na-suboj-kolegov-z-ukrajiny/

V Piešťanoch sa stretli starostovia zo susedných krajín vymieňali skúsenosti, ale hrali aj futbal. V tom sa slovenským starostom naozaj darí.

Nástup na zápas. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

 

Starostovia zo Slovenska a predstavitelia samospráv z Ukrajiny si na stretnutí v Piešťanoch vymieňali skúsenosti z procesu decentralizácie verejnej správy.

 

Delegáciu zo susednej Ukrajiny a slovenských starostov prijal na radnici primátor Piešťan Peter Jančovič.

 

Na stretnutí bol prítomný aj župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič a predstavitelia Združenia miest a obcí Slovenska.

 

Primátor Piešťan s ukrajinskými kolegami. 

 

Súčasťou programu bol aj futbalový zápas starostov Slovensko – Ukrajina, jeho dejiskom bol štadión PFK Piešťany.

 

Išlo o odvetu, obe mužstvá sa stretli už v júni v ukrajinskej Odese, Slovensko vtedy vyhralo 4:1.

 

„Ukrajinskí starostovia prišli do Piešťan s cieľom zvíťaziť, čo sa im však nepodarilo. Slovensko zvíťazilo tentoraz 3:1, dva góly strelil starosta Jablonca (okres Pezinok) Slavo Pocisk a jeden Jozefa Záhora, starosta Oravského Podzámku (okres Dolný Kubín). Nie nadarmo sú slovenskí starostovia majstrami Európy vo futbale,“ informovala Andrea Briestenská, vedúca kancelárie Združenia miest a obcí regiónu Jaslovské Bohunice.

 

Tím slovenských starostov.

 

V hľadisku to žilo.

 

V drese domácich nastúpil aj piešťanský primátor Jančovič. Práve predstavitelia obcí z regiónu Jaslovských Bohuníc tvoria základ slovenskej futbalovej reprezentácie starostov, ich trénerom je bývalý dlhoročný starosta Ružindola Vladimír Púčik.

 

text: pm

foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

prispievatelia | 8.11.2019 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk