Bestrent Cup: Cífer postupuje bez boja, Leopoldov zvládol derby s Červeníkom

Po predohrávke Veľké Orvište – Šterusy (6:0) spred dvoch týždňov sa počas tohto víkendu hrali ďalšie zápasy 3. kola Bestrent Cup-u.

Martin Laurinec strelil jeden z dvoch gólov Siladíc v Pečeňadoch, ktoré znamenali postup. Foto: Ján Král

Cífer sa v sobotu na svojom trávniku súpera z Pavlíc nedočkal a tak po kontumácii 3:0 postupuje bez boja do štvrťfinále.

Sokolovce sa v zápase s Madunicami ujali vedenia v 13. minúte gólom kapitána Belicu. Keď už rozmýšlali nad oslavou víťazstva, dostali sa k slovu hostia.

V 84. minúte vyrovnal Ján Janíček a o dve minúty neskôr sa o víťazstvo Maduníc postaral Michal Kabát.

Bestrent Cup sa v sobotu hral aj v Leopoldove, kde privítali susedov z Červeníka. Leopoldovčania sa ujali vedenia gólom Habána, o pár minút zvýšil vedenie zo značky pokutového kopu Beko. V druhom polčase už na 3:0 zvyšoval Endrle, Červeník desať minút pred koncom znížil na konečných 3:1. Ďalej v pohári pokračuje Leopoldov.

V zápase Zavar – Trakovice videli diváci sedem žltých kariet, šesť gólov a jednu nepremenenú jedenástku v podaní domácich. Po víťazstve 4:2 ide ďalej Zavar.

Rovnaký počet žltých kariet ťahal rozhodca Pastirák aj v zápase Pečeňady – Siladice. Z víťazstva 2:1 a postupu sa napokon tešili hostia.

Zápasy Kátlovce – Majcichov a Biely Kostol – Zeleneč odložili na neskôr.