Futbal, 6. liga: Zeleneč vybojoval víťazstvo v Drahovciach a stal sa jesenným majstrom

Jesenným majstrom šiestej ligy sa stal Zeleneč. Jeho futbalisti zvíťazili v dohrávke 7. kola na ihrisku Drahoviec 3:2 a v tabuľke predbehli Zavar. Zimovať budú na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom.

Futbalisti Zelenča (v zelenom) mali po zápase v Drahovciach dôvod na radosť. Foto: Miroslav Ledecký

Zeleneč sa v Drahovciach rýchlo ujal vedenia, v 6. minúte dorazil loptu po rohu do siete Michal Karol.

V 33. minúte pridal druhý presný zásah Juraj Horváth, ktorý sa dostal do úniku a sólo od polovičky ihriska zakončil gólom.

Domáci sa však odmietli zmieriť s prehrou počas hodového víkendu a po zmene strán dvoma gólmi Marušica vyrovnali. Pri prvom si prebral pas do šestnásky a zakončil, druhý zaznamamenal hlavou po centri z ľavej strany.

V 80. minúte prišli Drahovce o vylúčeného Gabriša, rozhodca ho vylúčil za "kopnutie nadmernou silou bez úmyslu s hrať loptou v neprerusenej hre".

Zeleneč využil svoju presilovku v 88. minúte. Po obliehaní domácej bránky si strelu z pravej strany stečoval do vlastnej siete Juraj Poláčik.

6. liga – dohrávka 7. kola:

Drahovce – Zeleneč 2:3 (0:2)

Góly: 50. a 53. Marušic – 6. Karol, 33. J. Horváth, 88. vlastný J. Poláčik

ČK: 80. M. Gabriš (Drahovce)

DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, J. Poláčik, Marek Horúcka, Zajac, M. Vančo, Marušic, Szabo, D. Vančo, I. Poláčik, M. Gabriš (Duchaj, Martin Horúcka)

ZELENEČ: Zolvík – Bartovič, Kocian, Trubač, Bednárik, Benkovský, J. Horváth, Zubák, Bánovec, Karol, Martin Babic (Gottstein, Kubíček, P. Formanko, Unger, Bukovec)

10   MTK Leopoldov 13 4 2 7 16:27 14   -7
11   OŠK Križovany nad Dudváhom      13   4   1   8        18:31        13       -5
12   OFK Bučany 13 4 1 8 19:33 13   -8
13   OFK Majcichov 13 3 2 8 11:24 11   -7
14   TJ Družstevník Siladice 13 3 2 8 26:41 11   -7