Trnavskí plavci vyhrali slovenský pohár družstiev

Plavci STU Trnava sa v úvode novembra zúčastnili na medzinárodných plaveckých pretekoch Slovakia Swimming Cup v maďarskom Györi, ktoré boli zároveň šiestym kolom Slovenského pohára družstiev v plávaní. V silnej konkurencii 343 plavcov zo 48 klubov plávali trnavskí plavci vynikajúco a zaplávali svoje najlepšie osobné časy.

František Jablčník. Foto: archív PK STU Trnava

Najlepšie umiestnenie sa podarilo získať seniorskej reprezentantke SR Barbore Tomanovej (SŠŠ J. Herdu), ktorá v disciplíne 50 metrov motýlik obsadila v osobnom rekorde druhé miesto a v disciplíne 50 metrov znak obsadila tretie miesto.

Výborné výkony zaplávala juniorská reprezentantka Nina Vadovičová (SŠŠ J. Herdu), ktorá v disciplínach 50 a 100 metrov prsia skončila v nových osobných rekordoch na štvrtom mieste.

Mimoriadne kvalitné výkony zaplával na týchto pretekoch juniorský reprezentant SR František Jablčník, ktorý napriek juniorskému veku obsadil medzi mužmi štvrté miesto v disciplíne 400 metrov polohové preteky a naviac vytvoril časom 4:22.71 juniorský slovenský rekord.

Výborne sa darilo aj žiačke Tereze Ožvaldovej (SŠŠ J. Herdu), ktorá obsadila v disciplínach 100 a 200 metrov znak tretie miesta a v oboch disciplínach zaplávala slovenský rekord 13-ročných žiačok!

Plavci STU Trnava teda v šesťkolovej celoročnej súťaži Slovenského pohára družstiev v konkurencii 57 plaveckých klubov zvíťazili po tretíkrát za sebou!

Je to fantastický úspech na ktorom sa pochopiteľne okrem spomenutých medailistov a rekordérov podieľali svojimi výkonmi aj ďalší plavci STU Trnava.

Tereza Ožvaldová zaplávala slovenský rekord 13-ročných žiačok na sto a dvesto metrov. Foto: archív PK STU Trnava

Druhé miesto v Krakove

O týždeň neskôr, 8. - 10. novembra klub STU Trnava výborne reprezentoval svoje mesto na medzinárodných plaveckých pretekoch v poľskom Krakove.

Štartovalo 16 trnavských plavcov, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami a medailovými umiestneniami.

O najhodnotnejší výkon pretekov sa postarala juniorka Nina Vadovičová (SŠŠ J. Herdu), ktorá zvíťazila v disciplínach 50, 100 a 200 metrov prsia a 200 metrov voľný spôsob.

Ďalšie medailové umiestnenia získali výbornými výkonmi: Patrik Böhman (0-1-3), Matej Daniš (0-0-2), Jakub Gabriel (1-1-0), Nela Hlavatá (0-3-1), Jakub Husár (0-1-0), Bronislava Janáčová (2-0-1), Tomáš Knapík (0-1-0), Patrik Kudla (0-1-1), Ema Matúšová (0-1-2), Tereza Ožvaldová (4-2-0), Jakub Palkovič (3-0-1), Alexandra Rakayová (0-1-0).

Celkovo získali plavci STU Trnava na týchto pretekoch 37 medailí a v hodnotení klubov skončil plavecký klub STU Trnava na druhom mieste.

Miroslava Záborská dosiahla dôležitú métu. Foto: Martin Vaňo

Záborská splnila limit do Glasgowa

V ten istý víkend štartovali plavci STU Trnava v reprezentačných výberoch Slovenska na medzinárodných pretekoch v Dánsku a Taliansku. Trnavským plavcom sa opäť výborne darilo.

Na otvorených majstrovstvách Dánska plával vynikajúco za juniorskú reprezentáciu Slovenska František Jablčník.

Najviac mu vyšla disciplína 400 metrov polohové preteky, kde zaplával nový slovenský rekord juniorov časom 4:21.54.

V seniorskej reprezentácii v talianskom Janove štartovala Barbora Tomanová (SŠŠ J. Herdu), ktorej v disciplíne 50 metrov motýlik iba tesne ušlo finále.

Výborný výkon zaplávala Miroslava Záborská (SŠŠ J. Herdu), ktorá v disciplíne 200 metrov prsia zaplávala osobný rekord, skončila štvrtá, ale najmä časom 2:27.57 splnila limit na Majstrovstvá Európy v krátkom bazéne v Glasgowe!

Plavecký klub STU Trnava bude mať opäť zastúpenie na najvýznamnejších medzinárodných pretekoch zimnej sezóny.